Koska oivallat kenet tarvitset?

Kuinka selvästi se pitää sanoa
341034
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 34

Vanhimmat

Mina ei jummarra. Tarvitse mihi?
Mjinulla mooooonta hyvä rakastaja.
Koira niistä paras. Myös minula puusta veistety iiiso kyrpä.

1Äänestä

kun se tullaan kasvotusten kertoo.

Äänestä
  • Voi olla liian myöhäistä jo sitten jos pitää tulla kasvotusten kertomaan.

    Äänestä

En manipuloimalla toimi.

Kuinka tiettäväksi se pitää sanoa?

Äänestä
  • Tuntuu että täällä manipuloidaan taas ka kirjotetaan toisten puolesta. Miten ihminen perustelee sen itselleen hyväksyttäväksi? Oli tarkoitus hyvä tai paha? Se on niin väärin!

    Äänestä

  • Tuntuu että täällä manipuloidaan taas ka kirjotetaan toisten puolesta. Miten ihminen perustelee sen itselleen hyväksyttäväksi?? Oli tarkoitus hyvä tai paha? Se on niin väärin!

    Äänestä

  • Jaa, no mutta toimitko mitenkään muutenkaan?

    Äänestä

Minä tiedän tasan tarkalleen kenet haluan.

Äänestä

Minulla on jo kultasseni mutta ystävä puutos tänne ajaa.

Äänestä
  • Se on ymmärretty kyllä.

    Äänestä

  • Voivoi sinua kun olet valinnut sellaisen kullan josta ei ole myös ystäväksi.

    Äänestä

  • ...suunnitelmat, operaatiot, kohteet... joululahjan kohde oli kyllä jonkun paras keksintö melkein.

    Äänestä

  • ystävyysontärkeää kirjoitti:

    Se on ymmärretty kyllä.

    Kiitos sinulle.

    Äänestä

  • säälittää kirjoitti:

    Voivoi sinua kun olet valinnut sellaisen kullan josta ei ole myös ystäväksi.

    Se suuttu kerran kun sanoin sen olevan mun ystäväkin. Se sano se ei ole mikään ystävä kun puoliso.

    Äänestä

  • säälittää kirjoitti:

    Voivoi sinua kun olet valinnut sellaisen kullan josta ei ole myös ystäväksi.

    Mutta se on sen Jälkeen on luvannut olla ystäväkin kun se nimi oli vain liikaa.
    Mutta sit kun on parisuhde ja jos jokin harmittaa se ottaa syyttelyä ei sekään ole oikein. Se on ihan normaalia että on muitakin ihmisiä joiden kanssa harmistusta vaan käsitellä.

    Äänestä

  • säälittää kirjoitti:

    Voivoi sinua kun olet valinnut sellaisen kullan josta ei ole myös ystäväksi.

    Miten voit sanoa valita, en minä valinnut se piti mut ihan eri asia.

    Äänestä

Kulut on aihe, ei jatkoon.

Äänestä

Niin miehestä jolla on lapsia, vaimo ja rakastajattaria lapsineen on kyllä aika paljon kuluja. Suhteellisen kallista pitää miestä.

Äänestä

Hengenlähtö on se minkä tarvitsen.

Äänestä
  • Sellaiseen tarvitset tietystikin kohteen joka olisit sinä, sitten operaatiosuunnitelmat jne :D

    Äänestä

  • itseolisitlahjankohde kirjoitti:

    Sellaiseen tarvitset tietystikin kohteen joka olisit sinä, sitten operaatiosuunnitelmat jne :D

    Tottakai kohde olisin minä.

    Äänestä

Voikun se olis noin helppoa :( Hymyäkin jos saisi toiselta, voisi helpottaa ymmärrystä, et en ole toiselle vihan ja ärtymyksen aiheuttaja? Nyt voisin yhtähyvin käytöksestä ymmärtää, et toinen ajattelee, et älä tule vaan lähelle tai...? Oletuksiin ei kannata luottaa, sen oppinut kantapään kautta.

Äänestä
  • Piti lisätä vielä, et tuskin mulle, mut halusin kommentoida, eivät ole niin yksiselitteisiä ja helposti pääteltäviä juttuja, aina voi ymmärtää myös väärin toisen tarkoituksen? Hyvän pahana ja pahan hyvänä?

    Äänestä

  • En minä ainakaan ole vihainen kenellekään henkilökohtaisesti. Siitä en ole pitänyt kun muut "esittävät" jotain toista ihmistä. Sellainen ahdistaa minua paljon ja siitä ärsyynnyn. Yksityisasiat hoidetaan työn ulkopuolella.

    Äänestä

Olen kyllä jo ymmärtänyt kuka vastaa rakkauteeni samalla mitalla.

Äänestä
  • Tuollaisen musalinkin saaminen puhelimeen puhuisi varmaan enemmän kuin miljoona sanaa... mutta aika harva uskaltaa lähettää tuollaista.

    Äänestä

  • toivoisin kirjoitti:

    Tuollaisen musalinkin saaminen puhelimeen puhuisi varmaan enemmän kuin miljoona sanaa... mutta aika harva uskaltaa lähettää tuollaista.

    Ehkä joku jossain uskaltaa, hyvä niin.

    Äänestä

Silloin kun tuon oivaltaa, että ei tarvitse oikeasti ketään, pystyy ihan omin avuin pärjäämään maailmassa, sen jälkeen voi alkaa harkitsemaan tyttökaverin hankkimista.

Ei tyttökavereita oteta avun tarpeeseen, vain hoidettaviksi "vauvoiksi".

- hirvittävän... jooh militaristinen ja maskuliininen mielipide, noh, mielipiteitä ketä on kenelläkin.

Äänestä

Ainaqu pitää olla vaatimassa!
Vittu sulla oo selvät sävelet itelläkää nii silti on munaa vaatia yhtä sun toista toiselta.
Pidä tunkkis saatana.

Äänestä
  • "Selvät sävelet, siinähän sitten kävelet" -muista myös sandaalit, jotta et aivan paljain jaloin.

    Olisi hyvä sanonta työpaikalta tuollainen, että voisit ymmärtää että potkut tuli.

    Äänestä

No laita henkilökohtaista viestiä ja kerro.

Äänestä

Kaikki.

Äänestä

Tarvitsen ja haluan T naisen (tai siis haluaisin) <3

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Oonhuulipyöreenä kirjoitti:

Kuinka selvästi se pitää sanoa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu