Amerikkalaisille ystävilleni tarinoita, tunnen itseni Jope Ruonansuuksi, joka imitoi Aarne Tannista.
Aina kun kerron
vedättäväpallopaita
32293
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Aina kun tapaan amerikkalaisen ystävän, niin kysyn, että onko tullut hankittua uusia aseita
Mie taas annan Jopen ihtesä kertoo amerikkalaisille keskustan miehisyydestä
https://www.youtube.com/watch?v=CJwZ_HJrh9A
No nyt mr.Pallopaita kyllä pahoittaa mielensä.
Niin jos tajuaa ?
Minun kysymykseni amerikkalaiselle on, että tietääkö amerikkalaiset, että miten sivistynyt ja ystävällinen kansa Suomessa asuu?
Ja näytän tähän lehtikirjoituksia pressanjuhlista ja hyvästä käytöksestä.
Ja sitten kysyn, että missä Amerikka aloittaa seuraavan sodan.
https://www.youtube.com/watch?v=_qiSgpegBVs
Palkankorotuksen edessä kalpenee palstamajurikin eläkkeensä kolmen tonnin korotuksineen.
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/teollisuusliiton-riku-aallon-ansiot-kasvavat-taas-kymmenilla-prosenteilla-palkka-ja-palkkiot-keskimaarin-jopa-23000-e-kk/0bf6f8cf-b90e-3176-a815-207f27365357
https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/250434-ay-vaelle-satoja-miljoonia-kojamosta-riku-aallon-palkkioksi-60-000-eu
Sitten tämä vitsi osuus
https://www.ksml.fi/talous/Teollisuusliiton-Riku-Aalto-pelkää-että-liian-suuret-palkkavaatimukset-vaarantavat-työpaikkoja/1114645
Marimekkopyöräilijäkään ei saa kuin 50 000 euroa kuussa.
Niin, mielikuvituksissaan. Toisaalta on rehellisesti joskus lipsauttanut asuvansa jossain vuokramurjussa ja ajelevan vanhalla japsiritsalla.
Pilkkupyjama tekeekin kahdaksanpäiväistä työviikkoa. Seitsemänä päivänä 16 tuntia ja sunnuntaina 12 tuntia.
Lopun aikaa vuorokaudesta käyttää harrastukiin ja lepoon.
Korjatkaa, jos olen väärässä, mutta eikö kyseisellä "porvarilla" ole missivaimo?
Kysyn miksi Usassa ei pääse persaukiset tollot ministereiksi? Kuten Mattila ja Lindsröm?
Mattila ja Lindström eivät ole olleet ehdolla USA:n vaaleissa.
Kyllä nyt Pallopaitaa vedetään kölin ali ja oikein huolella. Heh,heh.
Miten niin. Korjataan sen verran ettemme asu missään murjussa vaan hulppeassa kattohuoneistossa kantakaupungissa.
Auto on junteille statussymboli. Omistan kyllä muutaman kymppitonnin edestä italialaisia maantiepyöriä.
Lennän aina turistiluokassa koska en halua pröystäillä.
Kolme kirjoitusvirhettä.
Ei ole oleellista.
Italialaiset pöyrät ovat ihan paskoja niin kuin niiden Fiat autotkin. Ps. Mistä lähtien kuppainen kerrostalokaksio on kattohuoneistoksi muuttunut.?
Ei tietenkään. Mutta kertoo, ettet taida edes suomen kielen alkeita.
Osasarjat ovat luonnollisesti Campagnoloja eikä mitään Shimanoja kuten amerikkalaisissa pyörissä.
Italialainen ruoka on tietenkin omassa luokassaan.
Tässä ruoka-asiassa olen samaa mieltä kanssasi.
Ainoat miinukset Sipilälle tulee siitä että ajoi Bianchilla tuulipuvussa.
Kyllä vaan. Ja makarooni on halpaakin.
Ketä kiinnostaa italialaiset "pöyrät", kun tällaista tapahtuu kepulestapiireissä?
https://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/hs-voittonen-manipuloi-hyvaksikayttoselvitysta/652692/
Antakaa äänenne vaaleissa aina kepulestapuoluetta vastaan!
Sitä sanotaan pastaksi.
Ei muuten tule pilkkua tuohon väliin.
Olisikin ajanut sillä PAM:in lahjoittamalla Jopolla:)))
Sipilää vedettänee 2019 vaaleissa pahatsi kölin alta. sa nähdä, mitä lajkolainen selittää vaalivalvojaisissa.
https://www.aamulehti.fi/kulttuuri/uutuuskirja-paljastaa-lestadiolaisten-bisnesten-taustat-nain-nuoria-miehia-sitoutetaan-velalla-rakennusalalle-vaaditaan-ilmaisia-ylitoita-puhumalla-hengen-talkoista-200935398
Ethän sinäkään sentään niin pyörällä ole noiden polkupyöriesi ja vaihteistojesi kanssa, että lestapuoluetta kannattaisit? Vaikka oletkin kertonut olevasi ex-lestapuoluelainen.
Kyse on välityksistä. Ei vaiheista. Äänestän luultavasti Liikettä. Tosin sen ohjelma ei ole tarpeeksi oikeistolainen
Mistä vaiheista?
No, eipä jaska enä pajlon kiinostaa koko asia, sanoi aadeehoodee ja siirtyi seuraavaan aiheesee.
Nimittäin tutkimaan HDMI-liitännän ihmeellisiä ominaisuuksia.
Mutta älä silti äänestä lestapuoluetta.
H.. n automaattinen täyttö. Siis vaihteita tarkoitin. Joiden sijaan puhutaan välityksistä.
minäpä en paljo paskaakaan kysele.kerron vaan mul ei neukuis eikäpä usasta oo "ystäviä" eikäpä suomestakaan.enpä oo kyl liiommin aatellukkaan koko asiaa.mut pyörii tuota porukkaa ihan sievosesti.en lie sit niin paha.