"Työperäinen maahanmuutto"-huijaus!

HerääSuomi

Nykyään lähes kaikki puolueet ovat paljastavasti alkaneet kannattamaan ns. työperäistä maahanmuuttoa. Mistä on kysymys? Onko muka punaviherkelta-puolueet ja Kokoomuksen stubbilaiset yhtäkkiä järkevöityneet mamupolitiikassaan? No ei varmasti!

Kyse ei ole mistään muusta kuin vaalitaktiikasta, jolla harhautetaan äänestäjiä. Vai kuka luulee, että kiihkomamuttajat nopeasti muuttaisivat kantaansa? Jokainen muistaa, kun mamutulvan aikana ja pitkään sen jälkeenkin nuo tyypit halusivat kahmia kaikki mahdolliset tulijat ja kutsua vielä lisää hinnalla millä hyvänsä.

Kiihkomamuttajat haluavat ihan samalla lailla mahdollisimman paljon mamuja Suomeen, mutta ovat keksineet kansan rauhoittamiseksi tuon "työperäisyyden". Sehän on heille ihan turha lisäys, koska propagandassaan Suomi tarvitsee muka paljon työntekijöitä jo lähitulevaisuudessa!

Surullisinta on se, että kansa haluaa uskoa kiihkomamuttajien valheellisuuteen. Se näkyy hyvin puoluekannatuksissa. Ihmiset ovat sellaisia, että mieluummin ovat uskovinaan kauniita valheita kun rumaa totuutta. Ja tuota ominaisuutta mamuttajaeliiti ja sen valtamedia käyttävät häikäilemättä hyväkseen!

12

259

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suomalaiset_nukkuvat

      Niinpä. Kun keskiverto-kansalaiselle alkaa puhumaan vakavia ja tärkeistä asioista Suomen tulevaisuudesta, he usein tuskastuvat ja jopa suuttuvat puhujalle. Pian kuulee kommentin, että muka kyse on pelottelusta ja mustamaalauksesta?

      Kuinka muka vain raha-asiat ovat tärkeitä, millä tarkoitettaan omaan lompakkoon luvattua muutamaa euroa!? Unohdetaan ne miljardit eurot, jotka suurmamutus varmasti tulee viemään jokaisen suomalaisen lompakosta moninkertaisen määrän!

      Puhumattakaan siitä, että suomalainen Suomi on paljon tärkeämpi kuin mikään raha. Vai kuka haluaa arvostaa ja puolusta sekakansan asuttamaa ja sekakulttuurin omaavaa EU-osavaltiota, jossa puhutaan englantia?! Ja jota kutsutaan perinteen ja harhautuksen vuoksi Suomi-nimellä?

      Jos ihminen haluaa tulla huijatuksi, niin mitä sille voi tehdä!? Se on kaikkein masentavin asia nykytilanteessa.

    • tulevaisuudenkuva

      Tulevaisuudentutkijoiden ennusteiden mukaan koneet tulevat tekemään kaiken pakollisen työn jo 20 vuoden päästä. Eli kehittyneet maat kuten Suomi joutuvat painimaan massatyöttömyyden kanssa!

      Kansalaisille pitää tulevaisuudessa väkisin keksiä jotain tekemistä. Aletaan hieroa ja tehdä ruokaa toisillemme, jotta koneiden tuottamat rahat saataisiin käytettyä ja olisi "hyödyllistä" työtä tehtävänä.

      Mitään varsinaista työvoimaa ei siis ulkomailta tarvita. Kunhan suomalaisvastainen eliittimme haluaa mamuja paljon, jotta maa saataisiin mahdollisimman ja mielellään kokonaan ei-suomalaiseksi.

    • huom2
      • Hassujapoikia

        Mikä työ sitten sopisi partalapselle? Olisiko, bussikuski, nuorisotyöntekijä, lähihoitaja, lihanleikkaaja, juniorivalmentaja, mitä näitä nyt olisi. Tulee sellainen mieleen, että oikein mihinkään en uskaltaisi näitä suositella, kun kaikissa ammateissa on kumminkin vaarana, että nämä pojat pääsevät keppostelemaan oman kulttuurinsa, ei ehkä niin sivistyneitä juttuja.


    • kovaa.duunia

      Vastaanottokeskus, Migr, Kela, taikaseinän kautta ostarin kahvila, siinä se työura.

    • Työperäinen maahanmuutto kuulostaa hienolle. Siinä on vaan se ongelma kun sitä työperäistä on niin vähän ja sen mukana tulee ei työn perästä olevia moninkertainen määrä. Eli se ns. hyöty työperäisestä menee monin kerroin miinukselle.

    • Terv..pöllölaaksoon

      Työtä tekevät maahanmuuttajat tulevat suomeen ihan eri ilman-suunnilta , kuin nämä nyky matut , ei ne mitään töitä haluakkaan tehdä , jouto-sakkia ja elättejä , nämä viime päivien uutisoinnit on vasta alku-soittoa , me ollaan vielä oikeesti kusessa niiden kanssa , eduskunnan "LAMPAAT" , herätys todellisuuteen olisi nyt paikallaan .

    • kansaa_huijataan

      Ensin kannatetaan muka työperäistä maahanmuuttoa, mutta sitten kannatetaan myös sen tarveharkinnan poistoa?!

      Eli käytännössä halutaan vain lisää mamuja ilman työvoimatarvetta! Eikö olekin ovela juoni?

      Jos kansa äänestää tuollaisia huijaripuolueita, niin on mamutulvansa eli lisäverotuksensa ansainnut!

    • kuiskausrajalla

      missäs tyä ootte kun ei kohdata

    • maahanmuuttohallitus
    • Anonyymi

      134ps

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olit niin lähellä

      Taas söpis olit siinä ihan käden etäisyydellä❤️ Jos sinä ja minä olisimme olleet kahden, olisin hypännyt sun kaulaan. Sa
      Ikävä
      69
      4112
    2. Kun me näemme taas

      Siihen on viikkoja, korkeintaan kuukausia. Jännite välillemme vetää meidät ennemmin tai myöhemmin toistemme läheisyyteen
      Ikävä
      21
      2331
    3. Elokapinan mielenosoitussarja alkaa

      Varma kesän merkki on, kun planeetastamme huolestuneet ihmiset alkavat pitää tilaisuuksia muistuttaakseen ihmisiä siitä,
      Maailman menoa
      447
      2004
    4. Eipäs sitten ryypätä kesälomalla

      Työnantaja voi antaa potkut, vaikka olisi ryypännyt 2-4 viikkoa sitten. Vaikka olenkin raivoraitis, niin en kannata tuo
      Maailman menoa
      165
      1871
    5. Pysyä yhdessä vai ei

      En tiedä, ollaan asuttu samassa asunnossa kohta joku 5 vuotta. Olisi sanomista vähän kaikesta mutta eniten itseä ottaa p
      Parisuhde
      93
      1204
    6. Oletko mielikuvasi kaivatusta muuttunut

      Lähiaikoina? Jos, mihin suuntaan? Miten ja miksi?
      Ikävä
      108
      1186
    7. Marinin hallitus onnistui työllisyystoimissa

      https://www.kauppalehti.fi/uutiset/marinin-hallitus-saavutti-tavoitteensa-merkittava-onnistuminen-tyollisyydessa-tuore-m
      Maailman menoa
      236
      1125
    8. Tänään oli

      Noiiiiin 🤏 vähällä ettei tapahtunut jotain mieletöntä. Valitettavasti olosuhteet esti. Odota hetki vielä 😘
      Ikävä
      33
      967
    9. En halua sua enää

      joten ihan turhaan tulet "esiintymään" mun näkö- ja kuulopiiriin. Ärsyttää vain kun omat tekemiset häiriintyy, kun en ha
      Ikävä
      37
      844
    10. Ukrainan häviö pitää tunnistaa ja tunnustaa

      Venäjä ei ole vain maa, jolla on suuri hyvin koulutettu ja varusteltu armeija, joka on osoittanut tehokkuutensa Ukraina
      Maailman menoa
      173
      795
    Aihe