Pihtien jälkiä johtimet täynnä

Avasin sähkökeskuksen ja huomasin miten johtimissa on erittäin paljon jälkiä joistain pihtien leuoista tms, onko ihan normaali tapa sähkäreillä ettei johtoja vedetään pihtejä käyttäen eikä sormia käytetä? Tuntuu ihmeelliseltä, miksi kukaan pihdeillä soheltaisi jos käsinkin pystyy vetämään.
6246
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Vuoden huonoin trolli. Kehitä ajatuksiasi, lue sivistävää ja panosta tuleviin viesteihisi. Äskeisesi oli naurettavan lapsellinen.

Äänestä

Älä nyt, ylläpidon pitää näitä urakalla tehtailla ettei koko keskustelupalsta hiljene!

Äänestä

Ei kai vaan Jussin tekosia tämäkin?

Äänestä

Olihan sinulla asianmukainen lupa avata tuo sähkökeskus ?

Äänestä
  • No eihän luvat ole mikään ongelma, ne saa kiertävältä ukko-mustalaiselta.

    Äänestä

Nick Nailerilla on luvat tehdä kaikkea!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kädettömät kirjoitti:

Avasin sähkökeskuksen ja huomasin miten johtimissa on erittäin paljon jälkiä joistain pihtien leuoista tms, onko ihan normaali tapa sähkäreillä ettei johtoja vedetään pihtejä käyttäen eikä sormia käytetä? Tuntuu ihmeelliseltä, miksi kukaan pihdeillä soheltaisi jos käsinkin pystyy vetämään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu