Darja Halonen reseptti, pakolaisia on lisättävä!

ViherKommari

13

327

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mamuaaltokarkurit

      Menikö antilla yöunet vai nukkuuko paremmin

    • 42622645fffg

      halosella on myös muita älynvälähdyksiä:

      - pakolaiset kotoutuu viimeistääm toisessa polvessa
      ... esim pariisin ja brysselin terrori-iskun tekijät olivat toisen tai kolmannen maahanmuuttajia

      - suomi ei saa karkoittaa laittomia pakolaisia , näytämme muulle mailmalle huonoa esimerkkiä
      --- suurin euroopan asukkaista ja lähes kaikki muut maailman asukkaista ei edes tiedä missä suomi sijaitsee. USAssa suomi on yhtä tunnettu kuin Portukali. Kukaan ei ole kiinnostunut mitä suomi tekee pakolaisten kanssa

    • RobertKinty

      Haloskaa ei kannata kuunnella.

    • Gkgkggkgk

      Niin...ruotsihan on hyvänä esimerkkinä..

    • NO Tarja ja demarit tietää että demarit ei pääse helpolla vaaleiisa MAAHANMUUTTO tulee olemaan ykkösaihe vaaleissa!!!!!!

    • Kyllästynyt

      Tarja Halonen on pihalla kuin lumiukko ja Putinin toveri. Lisää mamuja on SDP tapa ollut "hoitaa" maahanmuuttoa aina. Empatiaa raiskauksen tai seksuaallisen väkivallan uhrien on turha Tarjalta odottaa. Rikollisten oikeudet kiinnostavat aina enemmän. Toivottavasti Tarja muuttaa ulkomaille esim.Afrikkaan ja jää sinne pysyvästi niin häntä ei voi kutsua enää Ylen haastatteluun.

      • peppuaonkivalipittää

        "Rikollisten oikeudet kiinnostavat aina enemmän."

        Vain siinä tapauksessa kun rikoksen tekijä on muslimi.


    • antimatu1

      Olen samaa mieltä Halosen kanssa siitä että perheet ja suvut pitää yhdistää. Yhdistäminen onnistuu parhaiten siten, että suvusta eroon ajautunut harhailija palautetaan pikaisesti rakkaaseen kotimaahansa oman sukunsa joukkoon.

      • ViherKommari

        Kommunistit ja vihreät ovat toista mieltä kun katson vihreiden näytelmä lentokoneessa ja nuorten kommunistin touhua. Koko vasen sipi on raskajan puolella.


    • tosiaankin

      Samaa mieltä olen myös jo senkin takia, että siellä kotimaassa heillä on oikeus kajota lapsiin toisin kuin täällä sivistyneemmässä lännessä.

    • Takaisin-lähtöruutuun

      Perheet pitää yhdistää, partasuulapset nopeasti sinne mistä ovat tulleetkin, siellä perhe odottaa yhdistymistä, EI TÄÄLLÄ.

    • höpötäti

      Halosen paino kiloissa on suurempi kuin ÄÖ.

    • järkytys

      Vastuutonta Yleltä päästää Halonen horisemaan telkkuun.
      Puheissa ei ole mitään järkeä. Piste.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak
      Maailman menoa
      174
      2503
    2. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

      Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
      Hallitus
      160
      1683
    3. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      143
      1433
    4. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      102
      954
    5. Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen

      800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja
      Sinkut
      127
      916
    6. 65
      863
    7. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      373
      751
    8. Aloitan kiertotalouden

      Aloitin tänään kiertotalouden, ei mulla nyt oikeastaan muuta MOI
      Lieksa
      43
      658
    9. Minne katosi Sofian Jeff-rakas ystävä?

      Seiskalehden mukaan Jeffreytä ei ole näkynyt, kuin kesäkuussa maininta Sofian ommissassa insramissa. Onko jo tullut ero
      Kotimaiset julkkisjuorut
      161
      654
    10. Kuka hukkui

      Kuka hukkui eilen kätkytniementiellä?
      Pyhäjärvi
      9
      623
    Aihe