Saanko vakoilun pois

Celeron-kuumana

Miten saan windowsin vakoilun pois!

17

217

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • musta-W-sydän

      Mitään vakoilua ei saa mistään pois.

      • Tuubo-Uuupo

        Windowsista sitä ei saa pois. Windows on muutenkin jo ihan OUT


      • vakoileeaina

        Ei saa


      • Anonyymi
        vakoileeaina kirjoitti:

        Ei saa

        Et saa vakoilu w10stä pois


      • Anonyymi

        Ei vaihtamalla parane, vakoilua on muissakin ja ehkä peitellymmin ja monessa tapauksessa enemmänkin


    • Winukkaontehtyreikäseksi

      Lue tietotekniikan tohtoriksi ja ihmettele
      Samaa asiaa.

    • vakoilu_pois

      Pitää poistaa koko windows.

      • Meitävalvotaan

        Hei....... tuo ei auta jos olet joka tapauksessa yhteydessä nettiin, ei auta vaikka niin luulet että linuxkäyttäjät siltä välttyis eli aina vakoillaan mutta onneksi W10 saa ne törkeimmät pois eli mitkö keräävät tietoa koneen käytöstä ym, ja lähettää tiedot eteenpäin


      • miljoonat_todistaa
        Meitävalvotaan kirjoitti:

        Hei....... tuo ei auta jos olet joka tapauksessa yhteydessä nettiin, ei auta vaikka niin luulet että linuxkäyttäjät siltä välttyis eli aina vakoillaan mutta onneksi W10 saa ne törkeimmät pois eli mitkö keräävät tietoa koneen käytöstä ym, ja lähettää tiedot eteenpäin

        Kyllähän windowsin poistaminen poistaa vakoilun! Asennappa ubuntu koko kiintolevylle, niin 100-varmasti huomaat että vakoilu loppui.


      • Poisvakoilusta

        Onko windowsin poisto sittenedessä?


      • HiivaPapparainen

        Ei w10 vakoilua saa pois.
        Windows 10 on windows maailman häpeäpilkku. Vähän päästä paljastuu jokin tökerö vika joka rikkoo oheislaitteita tai itse tietokoneen. Ollut jo pitkään maailman reikäisin käyttöjärjestelmä. Varmasti jossakin päin maailmaa suunnitellaan Win10 levityskieltoa, koska se pilaa koko Windows yhteisön maineen laskemalla levitykseen versioita, jotka on, ja pysyy, maailman haavoittuvuustilastojen kärjessä koko ajan, eikä asialle tehdä yhtään mitään.


    • Saakun

      Vaihdat Ubuntuun.

    • kannattaa

      Nettiyhteys pois päältä, ikuisesti ja siivoat kovalevyt, USB-muistit vaarallisuuksista jne.

    • Anonyymi

      Kaikkia järjestelmiä ja nettiliikennettä vakoillaan.

    • Anonyymi

      Samoin kuin mussakin käyttöjärjestelmissä eli piuhat pois nettiin eikä missään vaiheessa enää yhdistä. Sama se on puhelimissakin, jos on virrat päällä ja puhut tai viestit niistä jää tietoa eli vakoilu mahdollista. On järjenköyhyyttä uskotella tai luulla ottä missään muussa ei vakoilua tapahdu kuin Windowsissa. No sanotaanhan että jänis laittaa korvat pensaaseen ettei metsästäjä huomaa tässä vähän sama asia mutta jokainen tulee uskossaan autuaaksi..... ;)

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      237
      4185
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      113
      2643
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2392
    4. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1436
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1436
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1179
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1097
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      963
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      946
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      931
    Aihe