No nyt taas paloi käämi Tori.fi palvelun turvallisuusongelmiin. Siellä tunnutaan tekevän kaikki että ihmisten huijaaminen on mahdollisimman helppoa. Pitkään oon miettinyt miksi sinne ei voi laittaa rekisteröitymistä kuten kaikissa muissa kauppapaikoissa on. Nyt vielä muuttivat viestikäytäntöä niin että et saa myyjän tietoja, vaan tulee tori.fi välitypalvelun kautta viestit. Eli kuka tahansa nigerialaishuijari voi olla viestien takana. Ei tarvii huijarien keksiä mielenkiintoisia sähköpostiosoitteita, ei voi tarkistella netistä onko joku huijari jne. Pilalle menee tori kovaa kyytiä.
Tori.fi uudistukset
maukkapoika
1
86
Vastaukset
- Juupajuuei
Näinhän se on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its4048829Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1723218- 171704
- 761118
- 761058
- 271045
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta63988Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss79965- 55963
- 65910