Nyt vähän meinaa korpea.. Tilitoimistoni laskutti 100.00 eur alv. 0% Suomi.fi valtuutuksen tekemisestä ja tämä käsittääkseni on tilitoimisto kohtainen eli jos haluan vaihtaa tilitoimistoa niinkuin oli suunnitelmissa niin taas saa maksaa tuon lystin..
Korpee.. Tilitoimiston veloitus Suomi.fi valtuutuksesta..
5
63
Vastaukset
- Yritätässämaksaaveroja
Kyllä on sekavat ohjeet suomi.fi, en yhtään ihmettele jos veloitti satasen.
Minäkin laitoin kaikkiin omiin firmoihini vero asiain hoidon, ne oli sielä 2 päivää, sitten vero.fi sivulta hävisi kaikki firmani..
Kaiken huippu on se, että suomi.fi ei edes näy kaikkia firmojani. Katso tunnistukseen verrattuna arvosana 0.
kenenkähän kuspään takia tämäkin muutos tehtiin... - Mazza
Mun tilitoimisto ei veloittanut, tietääkseni, mitään tuosta valtuutuksesta.
Todella kummallista, että joku siitä rahan ottaa!
Minä en maksaisi. Ilmoittaisin, että kirjanpitäjä vaihtuu mikäli tälläisesta veloitetaan. Aika suolainen hinta.
- eTulorekisteri
No, minä tein nyt la-su-ma-ti ja melkein on valttdet mulla! Selko ohjeet tein paina sitä vaihda rooli ja alas siitä ...ihan helppo, kun vaan jaksoi lukee, no chatti auttoi, kun en tajunnut ettei yhdistys mene suomiin, sille pitää löytää oma reitti. Jos joku tietää, mihin ky menee vai pitääkö tässä säännöt muuttaa, kuten viranomainen tahtoo? Minä en taho. Aikaa on mennyt, mut kuka nyt parissa tunnissa nää on hoitanut? Mul ei oo riittänyt parikymmentäkään tuntii. Saisko nyt lähettää laskun sinne Tulorekisteriin? Voisin kyl konsultoida tästä muita!
- tilimies
Valtuutukset on kunnossa mutta yrittäkääpä syöttää palkkatietoja, yrityksen eikä asiainhoitajan tiedot ei tallennu kun se heittää pois siinä vaiheessa kun yrittää syöttää palkkasummaa. Ja ensin pitää syöttää eläke - ja vakuutusyhtiöiden tiedot. Ja jos tämän joskus saa toimimaan niin vain 12 kertaa vuodessa jokaiselta työntekijältä (tili/kk) entisen yhden, YHTEISEN ilmoituksen sijasta. Onko tämä nyt helpompaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun694771KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1873734- 1793344
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?723144Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo502899- 251984
- 241911
- 1771711
- 301676
- 431375