Mitä mun täällä pitäis sanoo että homma menis eteenpäin ja yhteys löytys varmasti?
Mä en ymmärrä
ed---------
3569
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Mikä yhteys?
Täällä kirjoittelee kaikenlaisia sekopäitä, rikollisia ja vaanijoita, jotka odottavat tilaisuuttaan.
Mikä pitäisi mennä eteenpäin ja miksi pitäisi löytyä yhteys?
Kerro lisää asiastasi?
Oletko homo vai joku muu
?
Tää on niitä seikkoja joka paitsi ärsyttää myös ihmetyttää paljon. Miten ihminen voidaan määritellä sen mukaan mitä se kirjottaa tänne tai kirjottaako. Musta tää on sitten tosi junttia ja tavista tollanen olevinaan suora vittuilu henkilölle kun kerran mennään tohon. Ihan ku ois joku etiketti tutustua jossain palstalla.
Siis täällä voit toki sanoa tai olla sanomatta.
Sanon sitten sen mitä ajattelen eli tää palsta on sulle/hänelle erilaista kuin mulle. Sä et erotu täältä mitenkään niinkuin mä toivoisin. Mulle tulee fiilis että sä haluut olla kuin kaikki muut niinkuin täällä ja yrität saada mut samalle tasolle. Tulee tunne että oot samanlainen kiusaaja ku kaikki muutkin ja että tää vois tapahtua vaan alistumalla sulle. Koen että sä pakotat mut alistumaan täällä samallatavoin niinku ihmiset aina tekee eli ne ei kunnioita sua jos et alistu niille.
Kenen hyvänsä kirjoituksen pohjalta ei pidä ikinä vittuilla hänelle joka lienee täysin syyton kommenttiin johon ap vastasi noin, miksi pitää syyttää sitä toista mistään, laitat tunnisteet kirjoituksiisi mites te täältä muuten löytäisitte toisenne mutta tuo on kamalaa syyttää kiusaajaksi
ja mitä muuta, oletatko olevasi jotenkin korkeammalla tasolla kuin hän vai miten tuo on ymmärrettävissä. Jos kokee toisen ihmisen noin negatiivisena ja huonona ihmisenä niin ihmetyttää miksi edes haet yhteyttä häneen ??
Sun pitäis haukkua.
Hau Hau 😖🐽
Varo vaan. Joulu lähestyy ja kinkut menee paistoon! 🍖🐷
Voiko+täällä+tunnistaa+varmasti?+Vaatii+rohkeutta+vastata+niin,+että+vastapuoli++on+ihan+varma.+Itse+,vaikka+vastaankin+hänelle,+koko+ajan+olen+mutun+varassa.+Tietyllä+tavalla+minut+on+tunnistetravissa+vaikka+nimimerkki+vaihtuu,+joskin+en+ole++ainoa+samaa+tagiä+käyttävä.+
En+ole+itse+varma+onko+hän+edes+täällä+tai+onko+ne+viestit+minulle,+vaikka+sitä+vähän+epäilen.+Oletko+sinä+varma+samasta+asiasta?+Mitenkään+kukaan+ei+voi+tunnistaa+oikein+100%,+suuri+osa+viesteistä+hukkuu+mereen+ja+taas+väärin+kohdistettuja+myös+on+aivan+varmaan+paljon.+
Kyllä+minäkin+toivoisin+edistymistä+IRL.+Miksi+täällä+muuten+kaipaisin.+Pitäs+vaan+jutella+kaksin,+ja+ihan+rauhassa,+oikeassa+elämässä.+Ei+se+täällä+kenenkään+selkene.+Täällä+voi+purkaa+tunteita,+selkeyttää+ajatuksia+tai+kerätä+rohkeutta.
Tuu käymään niin keitän kaffet ja jutellaan mukavia.
äijällä oli jo toinen osuma ketjussa, oot siis se pelle. hah.
Hänen kahvit kyllä tulisin juomaan. En kyllä ties minne ja aikakin pitäs sopia, niin tarvitsisi jotain ohjeita IRL... Tän perusteella jää mielikuviatukahveiksi ;-)
Se on aivan se ja sama mitä sanot täällä, niin kauan kuin itse olet tunnisteeton tunnistamaton.
Sitten yleensä sanot ja kenelle, millälailla itse koetat saada sitä yhteyttä häneen vai oletatko että kuka vain olisi hän vai miten toimit, ainakin ketjussa oletit ja annoit tulla tuutin täydeltä, en usko että on oikea asenne eteenpäin menoon.
Kaipaat eteenpäin menoa ihmisen kanssa jota kuvaat itse sanoilla kiusaaja ja alemman tason ihminen,
pakottaminen ja alistaminen. Sana kunnioitus kaiken perässä oli mielestäni turha.
Voisi kuitenkin ajatusleikkinä kysyä että katsotko kirjoitelmasi jälkeen hänen kunnioittavan sinua ja samaten kirjoitelmasi jälkeen kunnioitatko sinä häntä.
vain jos 🎂 löytyy. 😄😄
Löytyy löytyy ja jos kyseinen kakku ei ole mieleesi, niin myös massia löytyy. Hyppää elämäsi kyytiin ja haetaan yhdessä sulle sellainen kakku minkä vain haluat. Sulle vain parasta. Ihan mitä vain.
voi äijäparkaa kun ketuttaa saatu palaute ja nyt anonyymille akkeliinille vain parasta, tais unohtuu alun kirjotus, on nää hupia seurattavaa. ))
köyhät peppukipuilee
Ei näytä paljon auttavan vaikka massia löytyisi kun mitään muuta ei sitten löydykään.
Ei se kakku ole tärkein :)
Mutta enempää tuskin voi toista ihmistä mitätöidä mitä ketjussa tuli jotakuta kohtaan tehtyä. Eikö oikeasti mitään muuta, aikuisempaa ja sovittelevampaa ja rakentavampaa tapaa löydy. Kammottavaa tekstiä.
Ehkä kannattaisi sanoa jotakin ihan muuta kuin mitä tulit tuolla edellä sanoneeksi.
Appilan pappilan apupapin papupata ....
lopputulos; veetuilua ensin raskaimman jälkeen ja sitten ketjusta napataan muka joku kanahaukka messiin ja eikun kakulle, kuten joku totesi, köyhää on mieleltään köyhän touhut ja tekemiset.
Aika vähissä sitten on aloittajan ymmärrys mutta senhän nyt ketjukin kertoi järkyttävällä tavalla.
Tässä ap-lle kun niin kahveist ja kakust tykkää.
https://youtu.be/lYGnygcvX3s
Sano vaik, paska, perse, pillu, pornolehti x3, hei kaviaari?
Sanoa mitään enempää.
Eiköhän tuossa tullut kaikki tarvittava.
Hyvää viikonloppua.
Miksi yhteyden pitäisikään toimia kahden ihmisen välillä joista toinen on noin kaikinpuolin kelpaamaton yksilö mitä tulit luetelleeksi !
Eihän täällä voi ottaa asioita henkilökohtaisesti. Miten silloin muka voi tulla mitään. Mä kerron vaan sen mitä koen mutta ei se ole pahalla sanottua koska puhun palstan yleisestä käytännöstä. Mutta eihän tilanne nyt voi olla se että henkilö ajatetaan nurkkaan jonkun oletetun yhteyden perusteella. Se on lisäksi vielä toisen julkista nolaamista. Ei sitä saa tapahtua tässä tilanteessa että toinen kyykytetään ihan nollaksi jossain palstalla. Ilmoitan vain koska koen että tälläinen vaara täällä on.
Sinunkin kommenttejasi ja sen perusteella ihmettelen tätä kommenttiasi tässä, ellet juuri sinä ottanut ylempänä asioita henkilökohtaisesti niin kukahan sitten. Ja nyt tässä kirjoitat noin, mutta
voihan sitä sanoa milloin mitäkin ja ainakin sinä kyykytit jonkun henkilön todella tehokkaasti kiusaajaksi ja alemman tason henkilöksi. Lienevätkö siinä jouluterveisesi jonnekin suunnalle.
" Koen että haluut olla samanlainen kiusaaja ku muutkin ja ... vain alistumalla sulle. Koen että pakotat mut alistumaan " .... Mikäli koet olevasi tasoltasi muita ylempänä niin omasta tekstistäsi ei ainakaan tasoeroa kyllä huomaa. Päinvastoin.
Minkä takia kirjoitat täällä palstalla vielä?????