Kurttila on SDPn parhaimmistoa

KurtunKähmyt

T. Kurttila on valjastettu vetämään demarien vaalivankkureita eduskuntavaalien voittoon vaikka taxivedolla.

21

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaikkeasitä

      Tuomas Kurttila on taxiasiavaltuutettu.

      • huitomerkki

        On. Osaa ehkä sekä tilata, että huitoa päästäkseen Taxiin, siis moniosaaja.


    • kulkurinkaiho

      Huoliteltu lauseenrakentelu on musiikkia taksikuskin arkipäivään ,kun Kurttila puhuu.

      • mrUniversumi

        Iltalehden 14/15. 12 mukaan kommentit tapahtuneesta ovat ylimielisiä.
        Tottakai, onhan hän kaikkeuden paras ?


    • noin-ajattelen

      Osaa hän ainakin käyttää yhteiskunnan varoja tehokkaasti. Se taitaakin onnistua demareilta hyvin.

      • OhimeniKurttila

        Ilta-Sanomat kertoo, että Kurttila huristeli Lapsiasioiden tilaisuuden ohi ja päästeli vasemmistolaiseen eläkeläistilaisuuteen. Maksullisena miehenä !


      • DemariLogiikka

        Joo eiväthän lapset pääse demariturhakkeita äänestämään, joten ei heitä tarvitse käydä katsomassa -vaikka työnkuvaan kuuluvatkin.


      • koska.alkaa
        DemariLogiikka kirjoitti:

        Joo eiväthän lapset pääse demariturhakkeita äänestämään, joten ei heitä tarvitse käydä katsomassa -vaikka työnkuvaan kuuluvatkin.

        Koska alkaa hoitaa lapsiasiavaltuutetun töitään? Palkkaa on maksettu jo pitkältä ajalta ilman työtuotosta


    • negggerit

      jääkö nää janitoivolat nyt taka-alalle...

    • IHME kun kukaan DEMARI ole paheksunut , toisin sanoen ASIA ok eihän tässä mitään väärää ole tehty...heheh kaikki ollaan nii demaria..

      • jos-olisi.ollut-persu

        Jos olisi ollut persu olisi jo kauan sitten erotettu

        "Ministeriön mukaan Kurttilalta kuitenkin puuttui joissakin tapauksissa matkamääräys ja tarvittavat lisätiedot saatiin vasta pyytämällä. Koska taksin käytön määrä oli varsin huomattava, ministeriö korostaa valtuutetulle, että valtion matkustussääntöä tulee noudattaa poikkeuksetta. Ministeriö kiinnittää niin ikään huomiota matkustustavan harkintaan ja riittäviin perusteluihin.

        Lapsiasiavaltuutetun toimisto ehti kommentoida ministeriön selvityksen tulosta tiedotteella maanantaina jo ennen kuin oikeusministeriö julkaisi selvityksensä tulokset. Tiedotteessaan lapsiasiavaltuutetun toimisto kertoo ministeriön toteavan, että "Kurttilan antamien tietojen pohjalta tehdyssä selvityksessä ei tullut esiin väärinkäytöksiä".

        Oikeusministeriön kansliapäällikkö Pekka Timonen kertoi STT:lle maanantaina, että lapsiasiavaltuutetun toimiston antama arvio ministeriön selvityksestä perustui viime perjantaina tehtyyn luonnokseen.

        – Kurttila on tiennyt, että tuo ei ollut selvityksen lopullinen versio. Tämä oli virkaurallani ensimmäinen kerta, kun selvityksen kohde kommentoi sen tulosta ennen kuin selvitys on julkistettu. Toivon, että tämäkin kerta olisi jäänyt tulematta, Timonen sanoi."

        https://www.ess.fi/uutiset/kotimaa/art2506467


    • Näin__se_menee

      Demareiden kuvaan kuuluu, että kaikki mitä saadaan, otetaan itselle, kavereille ei mitään.

    • ccccccp

      Jopa Kokoomusvetoinen ministeriö kiittelee Kurttilaa hyväksi pojaksi, kiltti on, eikä ole heidän mielestään tehnyt mitään vääryyttä tai vilunkia.

    • OlikoTilataksi

      Eipäs ole sosialistit kysyneet: Mihin toimiin hallitus aikoo ryhtyä hillitäkseen kurttilan taksiajelua?

    • Oulullataxiin

      Mahtoiko tuo ministeriön hyväksi havaitsema lapsiasiainvaltuutettu käydä vierailemassa taxilla myös tutkimassa Oulun seksuaalisesti hyväksikäytettyjen lasten tilannetta, vai oliko taas demarien eläkeläisillassa ?

      • Lapset.häiritseviä

        Lapset on häiritseviä niistä lähtee kaikenlaisia ääniä ja ne kuolaa paljon kivempi mennä demarieläkeläisiltaan alisuoriutumaan


      • Oulullataxiin

        Väittävät eräänkin demarieläkeläispoliitikon kuolaavan runsaasti ja vaahtoakin suupielissä.


      • Jari.Lindström.SDP
        Lapset.häiritseviä kirjoitti:

        Lapset on häiritseviä niistä lähtee kaikenlaisia ääniä ja ne kuolaa paljon kivempi mennä demarieläkeläisiltaan alisuoriutumaan

        Pennut kuolaa ja ölisee. Niistä tulee ihan mieleen kuntouttavan työtoiminnan asiakkaat...


    • Lokari.Lännen.Risukosta

      Tuomas Kurttila (SDP) on hupiukko. Leikkii Jeesusta iso mies.

    • ei.jatkoon
    • TÖÖTTTt

      KURTTILA VETÄÄ VAALIVANKKUREITA,TAXILLA

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen jotenkin

      Epävarma ulkonäöstäsi
      Ikävä
      157
      5715
    2. Minun rakkaani.

      Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m
      Ikävä
      26
      3464
    3. Koska näet seuraavan kerran

      Kaivattusi? Onko päivä tiedossa vai sattumasta kiinni?
      Ikävä
      65
      2397
    4. Ootko nainen jotenkin

      itseäs täynnä? Mars laihduttamaan. 🫵🏽 K
      Ikävä
      37
      2039
    5. Hyvästi.....

      En vain enää jaksa.....
      Ikävä
      33
      1812
    6. Hyvää yötä

      Mm❤️
      Ikävä
      42
      1789
    7. Ongelma Ibizalla

      Mistä saada triatleetin jalkaan mahtuva kenkä häitä varten?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      104
      1720
    8. Eelle

      Huomenta,ajattelen sua..
      Ikävä
      21
      1616
    9. Hauskaa nimipäivää rakkaalle!

      On kova ikävä. Rakastan sua ikuisesti ❤️🤗😘
      Ikävä
      27
      1452
    10. Tappajamanne kiinni

      Herätys koko Mikkeli! Nyt tietoa kehiin, että saadaan tämä tappaja kiinni!
      Mikkeli
      36
      1359
    Aihe