Kurttila on SDPn parhaimmistoa

KurtunKähmyt

T. Kurttila on valjastettu vetämään demarien vaalivankkureita eduskuntavaalien voittoon vaikka taxivedolla.

21

86

    Vastaukset 21

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaikkeasitä

      Tuomas Kurttila on taxiasiavaltuutettu.

      • huitomerkki

        On. Osaa ehkä sekä tilata, että huitoa päästäkseen Taxiin, siis moniosaaja.


    • kulkurinkaiho

      Huoliteltu lauseenrakentelu on musiikkia taksikuskin arkipäivään ,kun Kurttila puhuu.

      • mrUniversumi

        Iltalehden 14/15. 12 mukaan kommentit tapahtuneesta ovat ylimielisiä.
        Tottakai, onhan hän kaikkeuden paras ?


    • noin-ajattelen

      Osaa hän ainakin käyttää yhteiskunnan varoja tehokkaasti. Se taitaakin onnistua demareilta hyvin.

      • OhimeniKurttila

        Ilta-Sanomat kertoo, että Kurttila huristeli Lapsiasioiden tilaisuuden ohi ja päästeli vasemmistolaiseen eläkeläistilaisuuteen. Maksullisena miehenä !


      • DemariLogiikka

        Joo eiväthän lapset pääse demariturhakkeita äänestämään, joten ei heitä tarvitse käydä katsomassa -vaikka työnkuvaan kuuluvatkin.


      • koska.alkaa
        DemariLogiikka kirjoitti:

        Joo eiväthän lapset pääse demariturhakkeita äänestämään, joten ei heitä tarvitse käydä katsomassa -vaikka työnkuvaan kuuluvatkin.

        Koska alkaa hoitaa lapsiasiavaltuutetun töitään? Palkkaa on maksettu jo pitkältä ajalta ilman työtuotosta


    • negggerit

      jääkö nää janitoivolat nyt taka-alalle...

    • IHME kun kukaan DEMARI ole paheksunut , toisin sanoen ASIA ok eihän tässä mitään väärää ole tehty...heheh kaikki ollaan nii demaria..

      • jos-olisi.ollut-persu

        Jos olisi ollut persu olisi jo kauan sitten erotettu

        "Ministeriön mukaan Kurttilalta kuitenkin puuttui joissakin tapauksissa matkamääräys ja tarvittavat lisätiedot saatiin vasta pyytämällä. Koska taksin käytön määrä oli varsin huomattava, ministeriö korostaa valtuutetulle, että valtion matkustussääntöä tulee noudattaa poikkeuksetta. Ministeriö kiinnittää niin ikään huomiota matkustustavan harkintaan ja riittäviin perusteluihin.

        Lapsiasiavaltuutetun toimisto ehti kommentoida ministeriön selvityksen tulosta tiedotteella maanantaina jo ennen kuin oikeusministeriö julkaisi selvityksensä tulokset. Tiedotteessaan lapsiasiavaltuutetun toimisto kertoo ministeriön toteavan, että "Kurttilan antamien tietojen pohjalta tehdyssä selvityksessä ei tullut esiin väärinkäytöksiä".

        Oikeusministeriön kansliapäällikkö Pekka Timonen kertoi STT:lle maanantaina, että lapsiasiavaltuutetun toimiston antama arvio ministeriön selvityksestä perustui viime perjantaina tehtyyn luonnokseen.

        – Kurttila on tiennyt, että tuo ei ollut selvityksen lopullinen versio. Tämä oli virkaurallani ensimmäinen kerta, kun selvityksen kohde kommentoi sen tulosta ennen kuin selvitys on julkistettu. Toivon, että tämäkin kerta olisi jäänyt tulematta, Timonen sanoi."

        https://www.ess.fi/uutiset/kotimaa/art2506467


    • Näin__se_menee

      Demareiden kuvaan kuuluu, että kaikki mitä saadaan, otetaan itselle, kavereille ei mitään.

    • ccccccp

      Jopa Kokoomusvetoinen ministeriö kiittelee Kurttilaa hyväksi pojaksi, kiltti on, eikä ole heidän mielestään tehnyt mitään vääryyttä tai vilunkia.

    • OlikoTilataksi

      Eipäs ole sosialistit kysyneet: Mihin toimiin hallitus aikoo ryhtyä hillitäkseen kurttilan taksiajelua?

    • Oulullataxiin

      Mahtoiko tuo ministeriön hyväksi havaitsema lapsiasiainvaltuutettu käydä vierailemassa taxilla myös tutkimassa Oulun seksuaalisesti hyväksikäytettyjen lasten tilannetta, vai oliko taas demarien eläkeläisillassa ?

      • Lapset.häiritseviä

        Lapset on häiritseviä niistä lähtee kaikenlaisia ääniä ja ne kuolaa paljon kivempi mennä demarieläkeläisiltaan alisuoriutumaan


      • Oulullataxiin

        Väittävät eräänkin demarieläkeläispoliitikon kuolaavan runsaasti ja vaahtoakin suupielissä.


      • Jari.Lindström.SDP
        Lapset.häiritseviä kirjoitti:

        Lapset on häiritseviä niistä lähtee kaikenlaisia ääniä ja ne kuolaa paljon kivempi mennä demarieläkeläisiltaan alisuoriutumaan

        Pennut kuolaa ja ölisee. Niistä tulee ihan mieleen kuntouttavan työtoiminnan asiakkaat...


    • Lokari.Lännen.Risukosta

      Tuomas Kurttila (SDP) on hupiukko. Leikkii Jeesusta iso mies.

    • ei.jatkoon
    • TÖÖTTTt

      KURTTILA VETÄÄ VAALIVANKKUREITA,TAXILLA

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2240
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      853
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      825
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      796
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      528
      737
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      67
      661
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe