Olisitko kiinnostunut sijoittamaan pienen summan kiinteistoon, johon muuttaisin vuokralle? Ota yhteys klikkaamalla nimimerkkiäni, niin kerron lisää. Kiitos!
Haetaan asuntosijoittamisesta kiinnostunutta!
9
283
Vastaukset
Kyseessa olisi noin 15000 euron sijoituksella vuokratuottoa noin 350 euroa per kuukausi. Olen luotettava vuokranmaksaja ja vakituista kotia vailla.
- Kiinnostustaon
Missäpäin suomea kohde sijaitsee?
Nyt vasta huomasin viestin. Pohjois-Suomessa sijaitsisi, tarkemmin sanoen sen teollisuuskeskittymän keskellä ja tulevan jäämerenradan varrella olisi myöskin. Ota rohkeasti yhteyttä, niin saat luotettavan vuokralaisen!
- IhanaaTyhmyytta
Minkälaiset kulut on kyseisestä kiinteistöstä on?
15000 sijoituksella 350 tuottoa kk on nobrainer .
Joten lähtötiedoissa on pakko olla jotain puuttuvaa tai tahallaan peiteltyä.
Nykyisen omistajan selkeästi tulisi vuokrata, ei myydä....... Kiinteistövero on ainut kuluerä. Muut ns. juoksevat kulut maksaisi itse vuokralainen.
- Kiinnostustaon
Missä kunnassa? Ei nyt oikein riitä tieto, että pohjois-suomessa. Kyseessä ilmeisesti joku vanha omakotitalon räiskä? Vai mikä?
Laita viestiä, niin kerron kunnan nimen. Klikkaa nimimerkkiäni, niin näet meiliosoitteen. Alue siis lounais-lapin seutu. Kyseessä on juurikin omakotitalon tarve vuokra-asunnoksi.
- fdlksdkjdsklfjsdlsk
Pakko olla jotain hämärää tässä, kyllähän nyt töissäkäyvä saa vaivaiset 15 tonnia lainaa itsekin ilman ulkopuolisia "sijoittajia" senkun käy pyytämässä vaan.
- dklfjsdlkjlkdfjsdkl
Siis pankista saa noin vähät rahat lainaa, ostaahan ne toiset kalliimpia autojakin kuin tuo vähäpätöinen summa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen343169Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,632602Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään542409Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.621338Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp3031263- 411006
- 42987
Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh100982- 79958
Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup95886