Voitto Virtanen myi parikymmentä vuotta sitten Tuulospuu OY:lle 75 rekkakuormallista tukkipuita, mutta Tuulospuu jätti kylmästi puut maksamatta. Tästä käynnistyi prosessi, jonka johdosta Voitto Virtanen menetti kotinsa ja kaiken muunkin.
Sittemmin Tuulospuun omistaja Pertti Peranko tuomittin reilun vuoden ehdottomaan vankeuteen kavalluksesta, mutta se ei Perankoa pysäyttänyt. Peranko palkkasi nimittäin Hämeenlinnalaisen lakimiehen; Pekka Romon , jonka juonen ansiosta kavaltajasta tuli kavalletunsa velkoja.
Romo tutki Virtasen taustoja ja huomasi että Virtsella oli miljoonavelka pankille, jonka Romon mukaan varaton Peranko osti 20 000 eurolla Romon ohjeiden mukaisesti. Näin 75 tukkikuormaa Virtaselta kavaltanut Peranko pääsi velkomaan jo kerran ryöväämäänsä Virtasta uudemman kerran.
Nyt tämä kokdemin luotto asianajaja on jälleen sotkeutunut moraalisesti aika arveluttavaan manööveriin, Turengin aseman ostoon jopa henkilökohtaisesti kaupassa mukana ollen. Korkeamman tarjouksen asemasta tehnyt ei siis asemaa saanut vaan Pekka Romo ja kumppanit omistavat nyt aseman.
Sama Pekka Romo muuten edustaa Iisakki Kiemunkia SCC oikeudenkäynneissä ja sama Romo Häärii kaupungin yhtiöiden hallituksissa ja nimitti Tekmen hallituksen puheenjohtajana 46 hakijan joukosta sotilaskoulutuksen omaavan Tapio Vekan Tekmen toimitusjohtajaksi, vaikka hakijoiden joukossa oli monta koulutukseltaan ja työhistorijaltaan kokeneempaa ja pätevämpää hakijaa.
Pekka Romo
17
2131
Vastaukset
- sullemullejaperheelle
Ja Piiri Pieni Pyörii tehokkaasti edelleenkin ilman mitään omantunnon tuskia
- RappariRomo
Kuuluukohan myös vapaamuurareihin?
- arsenal.hml
> Kuuluukohan myös vapaamuurareihin?
Ai siksi kun saa pankin tietoja ja ohjeita? Kyllä kai jonkun ottaman luoton voi pankilta ostaa kuka vaan - mutta kaikki ei aina älyä kysyä mitä on tarjolla. - wdwe456
Romo vai Rovo
- MasonTheWall
Eihän trumppikaan myönnä mitään sisäpiiritietojaan. Ei niitä pysty kukaan todistaan. Ja jos joku yrittää syntyy juristisota ja se kellä on eniten rahaa omistaa myös tuomarit.
- Pikkutekijä
Aika surkeesti on Romo kuitenkin pystynyt Sunny Car Centerin selkeitä uhreja puolustamaan. Kummonenkaan muurari voi olla
- kyllästettypuu
Busines is busines. Näin me kokkarit toimitaan. Mikä sinulta pois tulee minulle. Koitapa etuilla siellä leipäjonossa niin voit kuvitella kuuluvasi meihin.
- Anonyymi
Kokoomus on isännän asialla!
- Anonyymi
Gäry Pers sai kovan tuomion scc casessa ei auttanut ees asianajaja.
- Anonyymi
Varsinaista menoa taas eläkeläisten asuttamassa pikkukaupungissa. Riittää kun saa hipaisun eliitin huumaavasta tuoksusta vaalikojulla ja lehdestä tuttu naama kuuntelee jaarittelua lapsenlapsista. Sitten juodaan aamusumpit ja mennään äänestyskoppiin ja piirretään sen numero. Ja mikään ei muutu, rollaattorilla liukastellaan taas ensi vuonnakin kumoon kun mennään terveyskeskukseen.
- Anonyymi
Tulee mieleen Italian meininki. En viitsi sanoa suoraan.
- Anonyymi
Kannattaako nostaa esiin asiaa josta ei ole enää uutisaineistoa.
- Anonyymi
MOT: Kavaltajan kosto ,löytyy kyllä netistä ja kannattaa ehdottomasti lukea.
- Anonyymi
Youtubesta löytyy MOT Kavaltajan kosto 2012. Tämä oli monen lama-ajan velallisen kohtalo!
- Anonyymi
Katsoin you tubesta Yle MOT Velallisen kosto. Miten tämä voi olla mahdollista ?
Pertti Peranko oli velkaa Voitto Virtaselle markoissa miljoona luokkaa ja kaikki kääntyi nurin niskoin. Perangosta tuli saamamies , ilmeisesti lakikoukeroiden tuloksena. MOT kertoi , että Voitto Virtasta odotti vankilatuomio. Ei mahdu minun päähän tuo asia , tuskin kenenkään kuka tuon MOT ohjelman katsoo . - Anonyymi
Hei ryhmäläiset,
Olen tällä hetkellä valitsemassa asianajotoimistoa Hämeenlinnasta, ja törmäsin Asianajotoimisto Romo Oy:öön. Yrityksen Google-arvostelut kuitenkin huolestuttavat – keskiarvo on vain 2,7/5, ja viimeaikaiset palautteet ovat todella kriittisiä.
Mietin, onko joku teistä asioinut tämän toimiston kanssa ja voisi kertoa kokemuksia? Onko tämä toimisto edelleen toiminnassa normaalisti, vai onko syytä huoleen? Useat arvostelut mainitsevat epäasiallisen käytöksen, huolimattomuuden ja jopa Asianajajaliiton huomautuksen. Miten tällainen toimisto voi vielä pyöriä, ja voiko sen kanssa ylipäätään hoitaa asioita turvallisesti ja luotettavasti?
Onkohan ylipäätään ketään, jolle Asianajotoimisto Pekka Romo Oy olisi tehnyt hyvän ja asiallisen työn? Vaikuttaa siltä, että tuskinpa on, mutta olisi hyvä kuulla, jos jollain on poikkeava kokemus.
Mietin myös, onko kyse yhdestä huonosta työntekijästä vai laajemmasta ongelmasta toimistossa? Onko asiakkaita kohdeltu johdonmukaisesti huonosti vai voiko kyse olla yksittäistapauksista? Entä onko hinnoittelu ollut kohtuullista, vai liittyykö epäselvyyksiä siihenkin?
Olisin todella kiitollinen, jos joku teistä voisi jakaa omia kokemuksiaan tai vinkkejä vaihtoehtoisista toimistoista Hämeenlinnassa. En haluaisi tehdä virhettä näin tärkeässä asiassa.
Ystävällisin terveisin,
P. Järvinen - Anonyymi
Romo vie rahat ja asiasi jäävät hoitamatta.
Sellainen kokoomusveijari.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567805Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675901Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615380Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515283Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084622Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1072333Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e31216Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol41175Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa371026Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko43974