Kumpi mies?

Maria111

Minulla on kaksi potentiaalista miesehdokasta, mutta en osaa päättää kumpi heistä olisi sopivampi minulle. Tämä tilanne on stressannut minua pitkään. Ensimmäistä miestä kohtaan tunteeni ovat todella suuret, mutta toinen mies on taas erittäin saman henkinen kuin minä. Kumpi näistä miehistä on minulla oikea?

11

236

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onelife

      Kunhan et peliä ala pelaamaan. Jos molempien kanssa olet treffeillä käynyt ja tiedät mitä heillä on tulevaisuuden suunnitelmia.
      Kyllä se sydän kertoo💘

    • TuskanParahdus

      Laita heidät vääntämään kättä tai juoksemaan satasen aidat.

    • Heps-kuk-kuu-näkijä

      Tsiigasin boltsista. Siin näky, et jompi kumpi tai sit ei kumpikaan. Päätä itse.

      • Mitä sitä boltsista tsiikaa,ota se kumpi tottelee eikä kyseenalaista päätöksiäsi,ampuu koiran kun käsket,kun kaverisi arvokoira on raskaana niin pummaat/huijaat ilmaisen naaraspennun jonka myyt pentutehtailijalle...perintöä katsot ja otat rikkaamman,pääasia silti ettet jää miehen varjoon niinkuin esim. komean "rokkari"-rakennusmestarin H:linnasta.Ota se joka siivoaa,tekee ruuat,kun sinä harrastat töiden tekemistä valokuvaamon omistajana niin ota hänet joka jaksaa tehdä töitä perheen ja sinun harrastusmaisesi "yrittämisen" puolesta.Ota juuri se mieleltään saamaton nahjus joka palvoo sinua.Hän sopii koska et tunne uhkaa siitä että hän on perheenpää,ulospäin ei näy mutta pyyhit kenkäsi tähän nöyristelevaan muka mieheen joka on urhea metsästäjäkin,vitun pelle se on.


    • kummalla

      lie isompi.
      ota se ja ainakin voit kehua saaneesi suurta.

    • Jokuvaanjostakin

      Sydän itkee ja haluaa lähelle ,mutta järki päättää.

    • SEKSIVIE

      Paremoi et ota kumpaakaan ,kaikki häviätte ja sulta väärin pelata ja laittaa toinen varalle,ilman että miehet tietää toisten olemassa olosta,salailua ja ilkeetä tollanen. Et voi taata että se samankaltainen mies olisi parempi kuin toinen jota kohtaan tunteita enemmän,samankaltainen ehkä kaverin menettelisi mutta tunteiden pitää ratkaista,,,,kyllä voi erilaistakin rakastaa ....melko ainoa ratkaisu olla molempien kanssa polymoorisesti tai sit vain kaverina,,seksiä saa kait molemmilta mut sekö sit ainoa hyvä piirre jos toinen siinä parempi? ole molempien kanssa,,,kato toimiiko se ja kumpi vetää enempi puoleensa,,,jännä vai kaverimies,,,,jos on kanttia siis!

    • ihmisten-luulot

      Molemmilla todennäköisesti sua parempi tyttöystävä jo? Käyttävät sua huoranaan koska vaihtelu virkistää Mene peilineteen ja katso rehellisesti mitä annettavaa sinulla on.

    • elämäät

      i ihme että muunmaalaiset pitää suominaisia hutsuina jakorasioina,luulevat itestään liikoja jos 2 hemmoa haluaa pumpata...liikaa katsonut ritarisankari sarjoja,,,prinsessa valitsee sen oikean ja plää plää plää,saahan siitä jänniä luuloja omasta itsestään ja tuntee hetken vallantunnetta harhaisena.

    • Jokareikään

      Toinen lykkää peräreikä ja toinen sinne pimplooraan, niin kaikille on jotain.

    • NirsousMaximus

      Sydänjuttuja voidaan manipuloida. Ainoa mitä et voi lyhyesti sanottuna huijata on kuinka laajasti pystyt ajattelemaan henkilöistä, näin ainakin omalla kohdallani. En osaa sanoa muuta kuin että itse en itselleni valitsisi kumpaakaan, mutta olenkin toosi nirso

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      88
      4525
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      26
      3314
    3. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      20
      3065
    4. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      41
      2936
    5. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      49
      2777
    6. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      117
      2767
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2569
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2305
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2115
    10. Vornanen ja oulainen

      Voi voi Ville mihin sekaannuit🥶
      Oulainen
      7
      1841
    Aihe