Kumpi mies?

Maria111

Minulla on kaksi potentiaalista miesehdokasta, mutta en osaa päättää kumpi heistä olisi sopivampi minulle. Tämä tilanne on stressannut minua pitkään. Ensimmäistä miestä kohtaan tunteeni ovat todella suuret, mutta toinen mies on taas erittäin saman henkinen kuin minä. Kumpi näistä miehistä on minulla oikea?

11

316

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onelife

      Kunhan et peliä ala pelaamaan. Jos molempien kanssa olet treffeillä käynyt ja tiedät mitä heillä on tulevaisuuden suunnitelmia.
      Kyllä se sydän kertoo💘

    • TuskanParahdus

      Laita heidät vääntämään kättä tai juoksemaan satasen aidat.

    • Heps-kuk-kuu-näkijä

      Tsiigasin boltsista. Siin näky, et jompi kumpi tai sit ei kumpikaan. Päätä itse.

      • Mitä sitä boltsista tsiikaa,ota se kumpi tottelee eikä kyseenalaista päätöksiäsi,ampuu koiran kun käsket,kun kaverisi arvokoira on raskaana niin pummaat/huijaat ilmaisen naaraspennun jonka myyt pentutehtailijalle...perintöä katsot ja otat rikkaamman,pääasia silti ettet jää miehen varjoon niinkuin esim. komean "rokkari"-rakennusmestarin H:linnasta.Ota se joka siivoaa,tekee ruuat,kun sinä harrastat töiden tekemistä valokuvaamon omistajana niin ota hänet joka jaksaa tehdä töitä perheen ja sinun harrastusmaisesi "yrittämisen" puolesta.Ota juuri se mieleltään saamaton nahjus joka palvoo sinua.Hän sopii koska et tunne uhkaa siitä että hän on perheenpää,ulospäin ei näy mutta pyyhit kenkäsi tähän nöyristelevaan muka mieheen joka on urhea metsästäjäkin,vitun pelle se on.


    • kummalla

      lie isompi.
      ota se ja ainakin voit kehua saaneesi suurta.

    • Jokuvaanjostakin

      Sydän itkee ja haluaa lähelle ,mutta järki päättää.

    • SEKSIVIE

      Paremoi et ota kumpaakaan ,kaikki häviätte ja sulta väärin pelata ja laittaa toinen varalle,ilman että miehet tietää toisten olemassa olosta,salailua ja ilkeetä tollanen. Et voi taata että se samankaltainen mies olisi parempi kuin toinen jota kohtaan tunteita enemmän,samankaltainen ehkä kaverin menettelisi mutta tunteiden pitää ratkaista,,,,kyllä voi erilaistakin rakastaa ....melko ainoa ratkaisu olla molempien kanssa polymoorisesti tai sit vain kaverina,,seksiä saa kait molemmilta mut sekö sit ainoa hyvä piirre jos toinen siinä parempi? ole molempien kanssa,,,kato toimiiko se ja kumpi vetää enempi puoleensa,,,jännä vai kaverimies,,,,jos on kanttia siis!

    • ihmisten-luulot

      Molemmilla todennäköisesti sua parempi tyttöystävä jo? Käyttävät sua huoranaan koska vaihtelu virkistää Mene peilineteen ja katso rehellisesti mitä annettavaa sinulla on.

    • elämäät

      i ihme että muunmaalaiset pitää suominaisia hutsuina jakorasioina,luulevat itestään liikoja jos 2 hemmoa haluaa pumpata...liikaa katsonut ritarisankari sarjoja,,,prinsessa valitsee sen oikean ja plää plää plää,saahan siitä jänniä luuloja omasta itsestään ja tuntee hetken vallantunnetta harhaisena.

    • Jokareikään

      Toinen lykkää peräreikä ja toinen sinne pimplooraan, niin kaikille on jotain.

    • NirsousMaximus

      Sydänjuttuja voidaan manipuloida. Ainoa mitä et voi lyhyesti sanottuna huijata on kuinka laajasti pystyt ajattelemaan henkilöistä, näin ainakin omalla kohdallani. En osaa sanoa muuta kuin että itse en itselleni valitsisi kumpaakaan, mutta olenkin toosi nirso

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Dannysta tulee isä 83-vuotiaana

      Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll
      Maailman menoa
      140
      5184
    2. Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa

      Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava
      Maailman menoa
      174
      3785
    3. Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?

      Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi
      Maailman menoa
      46
      3198
    4. Pääsiäisen kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä kirjoitus kertoo Riikka Purrasta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus pursuaa halveksivaa, jopa a
      Maailman menoa
      23
      3182
    5. Henkirikos kiuruvedellä

      Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut
      Kiuruvesi
      43
      1855
    6. Gallup: Mitä teillä syödään pääsiäisenä, onko juhlaruokaa vai meneekö arkiruoilla?

      Monessa perheessä pääsiäisenä pöytään pistetään vähän parempaa herkkua. Pääruokaan panostetaan ja lisäksi leivotaan vaik
      Liharuoka
      40
      1289
    7. Loimaan k-citymarketilla puukotus

      Jonka on puukotettu Loimaan citymarketilla tänään iltapäivällä noin klo 14. Kuulin kun ambulanssi huusi kaupungilla kun
      Loimaa
      38
      1195
    8. Martinan ex-rakas ulkoilutti Espanjassa koiraa.

      No on hyvä asia, että heillä on kuitenkin hyvät välit, vaikka eroneet jo viimme syksynä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      319
      1138
    9. Kunnanjohtaja haista sinä

      Kyvytön johtamaan kuntaa! Täysin kyvytön. Toivottavasti Hattula saa sinut vaivoikseen. Epäpätevä, ammattitaidoton, yhtei
      Heinävesi
      30
      1081
    10. Jos hän pyytäisi luokseen!?

      Uskaltaisitko mennä?
      Ikävä
      83
      1056
    Aihe