Kumpi mies?

Maria111

Minulla on kaksi potentiaalista miesehdokasta, mutta en osaa päättää kumpi heistä olisi sopivampi minulle. Tämä tilanne on stressannut minua pitkään. Ensimmäistä miestä kohtaan tunteeni ovat todella suuret, mutta toinen mies on taas erittäin saman henkinen kuin minä. Kumpi näistä miehistä on minulla oikea?

11

272

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onelife

      Kunhan et peliä ala pelaamaan. Jos molempien kanssa olet treffeillä käynyt ja tiedät mitä heillä on tulevaisuuden suunnitelmia.
      Kyllä se sydän kertoo💘

    • TuskanParahdus

      Laita heidät vääntämään kättä tai juoksemaan satasen aidat.

    • Heps-kuk-kuu-näkijä

      Tsiigasin boltsista. Siin näky, et jompi kumpi tai sit ei kumpikaan. Päätä itse.

      • Mitä sitä boltsista tsiikaa,ota se kumpi tottelee eikä kyseenalaista päätöksiäsi,ampuu koiran kun käsket,kun kaverisi arvokoira on raskaana niin pummaat/huijaat ilmaisen naaraspennun jonka myyt pentutehtailijalle...perintöä katsot ja otat rikkaamman,pääasia silti ettet jää miehen varjoon niinkuin esim. komean "rokkari"-rakennusmestarin H:linnasta.Ota se joka siivoaa,tekee ruuat,kun sinä harrastat töiden tekemistä valokuvaamon omistajana niin ota hänet joka jaksaa tehdä töitä perheen ja sinun harrastusmaisesi "yrittämisen" puolesta.Ota juuri se mieleltään saamaton nahjus joka palvoo sinua.Hän sopii koska et tunne uhkaa siitä että hän on perheenpää,ulospäin ei näy mutta pyyhit kenkäsi tähän nöyristelevaan muka mieheen joka on urhea metsästäjäkin,vitun pelle se on.


    • kummalla

      lie isompi.
      ota se ja ainakin voit kehua saaneesi suurta.

    • Jokuvaanjostakin

      Sydän itkee ja haluaa lähelle ,mutta järki päättää.

    • SEKSIVIE

      Paremoi et ota kumpaakaan ,kaikki häviätte ja sulta väärin pelata ja laittaa toinen varalle,ilman että miehet tietää toisten olemassa olosta,salailua ja ilkeetä tollanen. Et voi taata että se samankaltainen mies olisi parempi kuin toinen jota kohtaan tunteita enemmän,samankaltainen ehkä kaverin menettelisi mutta tunteiden pitää ratkaista,,,,kyllä voi erilaistakin rakastaa ....melko ainoa ratkaisu olla molempien kanssa polymoorisesti tai sit vain kaverina,,seksiä saa kait molemmilta mut sekö sit ainoa hyvä piirre jos toinen siinä parempi? ole molempien kanssa,,,kato toimiiko se ja kumpi vetää enempi puoleensa,,,jännä vai kaverimies,,,,jos on kanttia siis!

    • ihmisten-luulot

      Molemmilla todennäköisesti sua parempi tyttöystävä jo? Käyttävät sua huoranaan koska vaihtelu virkistää Mene peilineteen ja katso rehellisesti mitä annettavaa sinulla on.

    • elämäät

      i ihme että muunmaalaiset pitää suominaisia hutsuina jakorasioina,luulevat itestään liikoja jos 2 hemmoa haluaa pumpata...liikaa katsonut ritarisankari sarjoja,,,prinsessa valitsee sen oikean ja plää plää plää,saahan siitä jänniä luuloja omasta itsestään ja tuntee hetken vallantunnetta harhaisena.

    • Jokareikään

      Toinen lykkää peräreikä ja toinen sinne pimplooraan, niin kaikille on jotain.

    • NirsousMaximus

      Sydänjuttuja voidaan manipuloida. Ainoa mitä et voi lyhyesti sanottuna huijata on kuinka laajasti pystyt ajattelemaan henkilöistä, näin ainakin omalla kohdallani. En osaa sanoa muuta kuin että itse en itselleni valitsisi kumpaakaan, mutta olenkin toosi nirso

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      184
      7783
    2. Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät

      Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa
      Maailman menoa
      92
      3764
    3. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      129
      3666
    4. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      89
      2961
    5. Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa

      Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.
      Maailman menoa
      47
      2486
    6. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      118
      2468
    7. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      136
      2024
    8. Sinusta kulta paljastuikin yllättävä

      taito. Vaikuttavaa. ❤️
      Ikävä
      67
      1521
    9. Miksi suorittamisesta tulee

      Miksi suorittamisesta tulee hyvä fiilis? Mitä sillä paikataan? Jollekinhan se voi olla jopa terapeuttista, mutta itse a
      Sinkut
      64
      1375
    10. Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin

      Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta
      Maailman menoa
      381
      1353
    Aihe