Neljän karhun aivot

Minun piti unessani tappaa neljä karhua ja niiden aivoja jotenkin tutkia. Näin myös siinä unessa jonkun oudon teorian, että aivoissa on neljä kerrosta, eka on lineaarinen, jossa kaikki seuraa yhtä, seuraavat oli niin monimutkaisia, että en valitettavasti enää muista niitä.

Mulla oli se yks karhu ampumatta (keskikokonen ja pitkäkarvanen). Ne oli jotenkin niin pieniä että kaikki neljä mahtu pienelle pöydälle. No se piti viedä ulos ammuttavaksi. Jotenkin se oli siis tokkurassa tai en tiedä miten ja sen pysty ihan käsissään kantamaan ulos missä se sit virkos ja lähti tulemaan päälle ja eihän siihen mitä osunu. Ovenkahvaa pitelin ettei vaan tupaan tule.

4

226

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Se oli se eka kerros vissiin vaan kallon levyt. Karhu, joka virkos myös kasvo isoks.

    • karhunlihaa

      Unesi alkaa mielenkiintoisesti koska se muistuttaa Kalevalan esim. Ilmarisen tekemiä urotekoja jotka suoritettuaan Ii saisi pohjan akan tyttären vaimokseen. Samasta periaatteesta voidaan kohdallasi jatkaa, sinulla on suoritettavana teko jolla lunastat paikan siellä missä vaikutat ja olet. Kun olet tehnyt selvää neljästä karhusta(jotka ovat vahvoja voimaeläimiä) pääset tutkimaan niiden ajatusmaailmaa. Sinun pitää siis tutkia sellaisten voimakkaisiin asioihin perustuvan elämänhallinnan ajatustyyliä, niin pääset eteenpäin elämässäsi. Olet saanut jo kolme voimaeläintä teilattua mutta yksi elää vielä. Nämä voimaeläimet ovat nyt sisällä huoneessa pöydälläsi, olet siis saanut nostettua karhut l. kissan ylös pöydälle kuten varsinainen asia eli pihvi pitääkin nostaa pöydälle kuten se kuuluisa kissakin jos haluaa päästä puusta pitkälle kun asiat setvitään kunnolla.

      No niin, kolme karhua on selätetty jo uni- ja ajatusmaailmassasi ja ne pienenevätkin jo unikuvassasi, mutta yksi niistä on hengissä ja tokkurassa, sinun pitää sen takia kantaa se sisäavaruudestasi ulos, jossa se ulkona virkoaa, tottakai, käyden päällesi. Tämä viittaa sinulla ristiriitaan ulkoisen maailman kanssa. Koet ulkomaailman vihamielisenä.

      Olet nyt siis tilanteessa jossa neljästä karhusta yksi voimaeläimesi on vielä elossa ja sinun pitää tehdä vielä siitä metukkaa. Sitten voit tarkastella kaikkien niiden ajatusmaailmaa rauhassa, ja pääset eteenpäin elämässäsi. Eiksjeh.

      • Hyvää tulkintaa, kiitos tästä.


      • karhunlihaa
        minkkilaukku kirjoitti:

        Hyvää tulkintaa, kiitos tästä.

        ollappa hyvä ml


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      62
      6755
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      66
      6578
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      144
      5404
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      50
      4413
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4059
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3600
    7. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      37
      3108
    8. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      28
      3023
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      69
      2720
    10. Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....

      Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta
      Maailman menoa
      36
      2223
    Aihe