Huvuittavia noi vanhemmat äijät. Mitään muuta peliä ei ole olemaasakaan kuin joku lotto.
Lotossa taas yksi numero vierestä. Ei ollut taaskaan kellään 7 oikein jne höpinöitä. Milloin se lisänumero tulee ei tullut vieläkään.
"Heitin perjantaina että tänään olis tulosvedossa 25 000€ bonusta. Todennäköisesti jaetaan rahaa enempi ulos kuon sisään joten palatusprosentti on yli 100%
Ei sanaakaan tullut siitä vaan jatkettiin lotosta puhumista.
Kerran heitin pokeristakin ovat jotkut takoneeet miljoonia ja jotkut pelaavat jopa ammatikseen kuten minä, mutta ehkä hieman pienemillä panoksilla kuin suomen parhaimmat.
Vastaus "nää tuuri peli sellainen. Huijareita ovat"
"Eihän se voi olla tuuria jos vuosi kymmeniä pelaa ammatikseeen.
"uhkapeliä joka tapauksessa! En koske uhkapeleihin.. Ja taas jatkui lotosta höpötys. uskomatonta..
Lotto,lotto ja lotto
2
873
Vastaukset
- hienostoori
Veikkauksen mystinen lottovoittajien salaseura kokoontui kahden vuoden tauon jälkeen tänä syksynä. Illanviettotilaisuudessa oli mukana sekä viime vuosina miljoonavoittoja voittaneita henkilöitä että voittajia, joiden voitosta on kulunut jo pidemmän aikaa. Tilaisuudessa puhuttiin niin autoista kuin elämästä muutenkin.
– Montako Mersua sinulla on?
– Yksitoista.
– Oho. Mutta minulla on enemmän!
https://www.veikkaus.fi/fi/yritys?articleType=winning#!/article/tiedotteet/pelit/2018/marraskuu/15-veikkaus-jarjesti-lottovoittajille-salaisen-tapaamisen
heheheeheheeheheeheeheheheheheheheheheheheheheheheheheheheheheheheheh - boikottiin
Tää on ihan rahankeruuksi mennyt , enää harvoin edes yksi pääpotti menee kun suurin osa pelaajista haluaisi jakautuvan useammalle , nää "uudistukset" on tehty härskisti huonontamalla voitto mahdollisuutta , tässäkin käytetään hyväksi vanhempaa väestoä joka ei muuta pelaa , kannattaisi laittaa peluu joksikin aikaa jäihin ihan oman edun vuoksi , BOIKOTOIKAA ! se on johtajien helppo nostaa omia bonuksiaan vekslaamalla peliä huonommaksi pelaajille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2213202Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3222813Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.761810Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e551715Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?481591- 1221386
MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,111342Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee171280Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4321274- 1051269