Onko jotain keinoa saada penistä pysymään isompana levossa? Pitääkö syödä 1/5-osa erektiolääketabletista ja toivoa parasta. Penispumppua kokeilin, ei auttanut minulla. Ehkä en osannut käyttää oikein, mutta aina kun vapautti tyhjiön niin samantien iso koko katosi.
Isompi lepokoko?
18
604
Vastaukset
- Bulge
Penisrenkaan kanssa voit kokeilla.
- lepokoko.ykshailee
Ihan mielenkiinnosta: Miksi lepokoon pitäisi olla suurempi? Koolla erektiossa on merkitystä mutta koko levossa on aika lailla yks ja hailee. Vai onko lepokoolla merkitystä sekasaunassa naisten kannalta tai miesseuraa etsittäessä miehelle?
- Kokoalisää
Ei kuulu sinulle, miksi haluan isomman lepokoossa. Yritän vain etsiä täältäkin apua asiaan.
- 24oij5å2iåpkg
Onhan tuota samaa kärvistelty ennenkin. Miehetkään eivät tajua että kullin kokoero levossa ja stondiksessa voi varsinkin pienellä lepokoolla olla todella suuri.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/5867575/pieni-lepokoko-vituttaa-helvetisti!
Penispumppua jotkut ovat käyttäneet. Sillä on myös haittavaikutuksensa. - Ikämies123
Bathmate vois olla ratkaisu .Itsellä suureni lepomitat pit.2,5cm ymp 1,5cm Aika n-2v
- Kohtuuskaikessa
Ei mitään väliä minkäkokoinen levossa tai onko iso seisokissa. Moni nainen valittaa kun jos on liian paksu tai pitkä, ei siis voi työntyä pohjaan aiheuttamatta kipua, siis liikamitta on aina liikamitta, rajansa kaikella lukuunottamatta näitä poikkeusnaisia jotka kestävät seisovan pitkänkalun pohjaanlyönnit. Kuulema tekee hiukan kipeää ja helposti lopettavat takaapäin antamisen sen vuoksi että tulee niitä pohjaanlyöntejä varomattomuuden takia. Miksi pitäisi olla pitkä ja iso kalu jos siitä voi käyttää vain osan aiheuttamatta kipua. Näin naisten suusta kuultuna.
- Fiilistelyä
On kolme asiaa jolla lepopituutta saa lisättyä . Tosi asiaa, itse koettuna.
1. Kullin reipasta venyttelya sopivien tilaisuuksien tullen, esim. wessa käynnin yhteydessä aina pyörittää kullia kuin ropelia voimalla ympäri.
2. Kokeilin venytyslaittetta aikoinaan ja vaikka lopullista pituutta ei juuri tullut, niin muutamassa viikossa tuli lepopituutta tosi paljon lisää.
3. Jos kullin saa näillä keinoilla venymään, niin on tärkeää pitää se vapaana roikkumassa lahkeessa. Jos se on mykkyrässä kalsareissa, niin ainakin mulla heti kutistuu parilla sentillä.
Nyt mulla lepomitta on lähes sama kuin erektiossa, n. 16 cm päältä mitattuna. Mutta niinkuin sanottu jo, ei siitä muuta hyötyä kuin ettei tartte hävetä uimahalleissa.
Muuten karvat kannattaa seivata ainakin kullin juuresta, se voikuttaa paljon ulkonäköön. - AHkerasti
Olen myös Bathmate pumpun kannalla. Minulla Bathmate30,mutta vaatii säänöllisyyttä ja aikaa. Minulla n.vuosi paksuutta eli ymp.mittaa 2cm pituutta 1,5cm, Pumppailua!
- tolder
MIKSI?
- Lunssipää
Homppelit käyvät näytillä kuin mannekiinit.
- Olli3
Laita Nivala perseeseen.
- Olli3
Eikun NIVEA. Perkeleen t9!
- kullejahallissa
Tuli tänään käytyä uimassa Yrjönkadun uimahallissa Hesassa, siinä suomen vanhimmassa. Siellä ollaan nakuina ja nyt oli miesten ilta. Hieno paikka, ovat säilyttäneet vanhan tyylin. Vaikka en ole mikään kullien kyttääjä, mutta panin merkille, ettei koko porukassa ollut kuin yksi (jonka näin) pieni kullinen. Se oli vanha ukkeli, varmaan ikänsä siellä käytyt. Päättelin siitä, että porukka on valikoitunut sen mukaan, ettei sinne kehtaa mennä aivan olemattomilla vehkeillä. Tosin ei siellä näkynyt yhtäkään tosi isoa kullia, joten tuskin se paikka on mikään esittely areena. Eikä vaikuttanut homojen touhuilta. Eli jos on tavallinen tai reihun kokoinen, niin käykää tutustumassa. Tämä oli mun ainut kerta, eikä varmaan tämä ole täysinluotettava näkemys.
Mulla itselä ei ole mitenkään iso vehje, mutta senverran olen venytellyt, että valttona on lähes saman mittainen kuin maximissa, siksi moni luulee sitä isommaksi kuin on. - KOtulos
Suosittelen Bathmate pumppua,itse olen käyttänyt kyseistä laitetta säännöllisesti,lähes vuoden. Lepopituus lis.2cm ymp.mitta lis.3cm. Ei millään tavalla pikatuloksia.
- PKNjoen
Olen Bathmaten käyttäjä,käyttän kolmena päivänä viikossa. Nyt menossa viidestoista kuukausi,eli vaatii sitoutumista. Alku levossa pit 9cm ympmitta 12cm . Nyt lepopit.11.5cm ymp.mitta 15cm. Että onnistuu ,jos motivaatiota piisaa.
- Olliboy
Suomen tunnetuin meedio lähettelee mulkkunsa kuvia varatuille perheenäideille aikamoinen tuppikulli
https://youtu.be/l4aJ3zT8KFk- Visustihousuissa
Ei viitsisi edes näytellä! Ei varmaan kelpaisi vaimolleni
Mulla on sama ongelma. Apua!
Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark3008513Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1944647Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy303027Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1952624Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 171182203- 511756
Maailman laiskin eläin: persu
Persu ei ole eläessään laittanut rikkaa ristiin itsensä elättämiseen. Luonnossa tuollainen ei olisi mahdollista, mutta s921742- 581678
Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3481357- 1701344