N18 myös euroopan paras maa.

tyttöjellonat

Venäjän turnauksen jälkeen voi sanoa että mitali taitaa olla tulossa pitkän tauon jälkeen. Tälläkin palstalla on paljon arvosteltu Suomen kiekkoilua ja moni on "tiennyt" että kun nykyinen NMJ:n runko lopettaa niin sen jälkeen NMJ ei pärjäisi kun ei kerran N18 pärjää. Nyt nähdään että myös N18 ikäluokka on ottamassa johtavan kiekkomaan roolia Euroopassa. Usa ja Kanada on tietenkin paljon edelle, mutta hyvään suuntaan Suomen kiekkoilu on menossa. Varmasti Karvisten, Hiirikoskien jälkeen tulee pieni notkahdus, mutta uusia Hiirikoskia ja Karvisia on kyllä kovaa vauhtia kasvamassa.

11

274

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jäkisteli

      eikä ollu vielä paras joukkue mikä saadaan !!!

    • naiskiekkofani

      Suomen taso on parantunut koko ajan ja nyt jo niin Nmj:ssä kuin N-18 joukkueeseen on enemmän potentiaalisia pelaajia ja nyt jo varsinkin Nmj:ssä jää hyviä pelaajia myös joukkueen ulkopuolelle. Toki vielä on paljon töitä edessä jotta hyviä pelaajia saadaan lisää, mutta suunta on oikea ja olisihan se hyvä piristysruiske jos sekä N-18 että Nmj ottaisi mitalin tällä kaudella.

      • jäkisteli

        eipä oo paras kokoopano vieläkään!!!!


      • hyväjoukkue
        jäkisteli kirjoitti:

        eipä oo paras kokoopano vieläkään!!!!

        Mutta paras saatavilla oleva on.


      • Nuanvaan
        jäkisteli kirjoitti:

        eipä oo paras kokoopano vieläkään!!!!

        Joo ei ole kun meidän tyttö ei mahtunut.


      • Pena86
        jäkisteli kirjoitti:

        eipä oo paras kokoopano vieläkään!!!!

        Kuka sieltä sinun mielestäsi puuttuu jos ei kerta ole kovin joukkue


    • yläpappa

      Näytti vähän siltä,jotta kaikkien joukkueiden taso laskenut.Etenkin Venäjä ja Ruotsi.Millä joukkueilla sitten MM kisoihin tulevat.Aika näyttää.Toivotaan tytöille menestystä kisoissa.

    • hyvätytöt

      Hyvin alkoi kisat! Elisa Holopaisen maaleilla Japani kaatui 2 -1 .

    • täyttäpeetä

      Aivopesu on tehty kunnolla päivän hävityn USA pelin jälkeen. Usa pisti kolme sisään ja alkoivat loppuverryttelemään loppuottelua varten. Jos maalin tehnyt pelaaja kertoo tuolla pelillä tai Suomen hyväksi, ei kaikki ole kohdallaan. Kaikkea hyvää pilvilinnoihin

    • sellaistavaan

      Mistä löytyisi joukkueen kokoonpano,olen yrittänyt etsiä,turhaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      72
      2749
    2. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      28
      2497
    3. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      42
      2201
    4. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      13
      2016
    5. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      111
      1507
    6. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      167
      1363
    7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      52
      1042
    8. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      28
      994
    9. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      16
      808
    10. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      99
      791
    Aihe