Kannattaa koejaa uusi Skoda. Häviävät palstalla esitetyt turhat huoletkin pois.
Yhteenvetona sanoisin, että: laadukkaita, lämpimiä, Audi-VW-konsernin tekniikkaa hyödyntäviä varmatoimisia autoja. Monet mallit ylempää keskiluokkaa. Varustelutasot hyviä. Usein kampanjoita esim. talvirenkaat kaupan päälle.
Suosittelen koeajoa, huomaatte hyvän auton ominaisuudet, kuten tilavuus, ohjattavuus, hiljaisuus, hyvät radiot ja kajarit jne jne
Yhteenvetona sanoisin, että: laadukkaita, lämpimiä, Audi-VW-konsernin tekniikkaa hyödyntäviä varmatoimisia autoja. Monet mallit ylempää keskiluokkaa. Varustelutasot hyviä. Usein kampanjoita esim. talvirenkaat kaupan päälle.
Suosittelen koeajoa, huomaatte hyvän auton ominaisuudet, kuten tilavuus, ohjattavuus, hiljaisuus, hyvät radiot ja kajarit jne jne
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kyllä on koeajettu pari eri mallista skodaa.
1.5 tuntui ihan hyvältä moottorilta mutta automaatti ei vakuuttanut.ja toisaalta lämmityslaitteen teho arvelutti.pakkasta reilu 20 oli silloin.
Varusterumba nuissa outo..ja kun ruksii haluamansa niin hinta nousee huomattavasti.
Itsellä olis mennyt ehkä sinne harkitaan osastolle,mutta emannus tyrmäsi koeajettuaan.ei tykännyt kaupungissa pyöritellä.
Paljastui, että kriitikko on koeajanut autoa puhtaasti omassa mielikuvituksessaan. Toistelee noita litanioita, mitä tällä palstalla on ennenkin viljelty.
Mitään varusterumbaa Skodassa ei ole, senkun valitsee haluamansa varustetason, ja siinä on kaikki tarpeellinen. Simply clever.
1.5 litran moottoreilla varustetuissa ei ole mitään lämmitysongelmaa.
Et ole tainnut käydä uutta skodaa sitten ostamassa tai koeajamassa.
Kyllä tuo varustehomma on vähä typerä nuissa.ja lämmitysteho riippuu mihin vertaa ja mihin tottunut.
Hyvittävät törkeän vähän vaihdokista. Joka kerran olen pyytänyt vaihtotarjouksen myös skodukkaan mutta kun uuden 5-bemarin saa pienemmällä välirahalla niin no can do...
Tällä palstalla ei ole mitään tekemistä koeajojen tai yleensä auton hankkimisen kanssa.
Se minkä kanssa täällä askarellaan voi päätellä itse. En ala siitä omaa mielipidettäni kertomaan, koska se ei liity Skoda-palstaan mitenkään. Siis se, miksi tänne kirjoitetaan.
joo kerran olen skodan kokenut, eikä sitä kärsimysnäytelmää tahdo toista kertaa elämässään kokea.
En ole koskaan edes istunut skodassa. En huolisi noin surkeata autoa edes ilmaiseksi! Ihan sama mitä jääkiekkokaukaloissa mainostetaan. Paska on paskaa! Ihan sama mitä mainostajat sanoo.
Eikä mulla oo siihe varaa, ittu kun ..ttaa ettei työkkärirahaa saa enemmän ja äitylilläkin niin pieni eläke. Sais ees kunnon vammaistuen tähän monitahokkuuteen...tana.
"Häviävät palstalla esitetyt turhat huoletkin pois"
Kannattaa koeajaa joku 30 000 km ajettu, selviää koko totuus, ei tee mieli sen jälkeen sitä ostaa.
Koeajoin ja oli helppo päätös, en osta.
Useinkaan ei ole mitään järkeä mennä 100 000 km ajatulla autolla liikkeeseen ja ajaa muutama tuhat km ajettua autoa.
Ennen istuisin lantatunkiolla kuin jossakin skeidassa.