Miten näin pääsi käymään?
Keskuatapuolue on tuhonnut maaseudun?
Kepuonkepu
11<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Raavi pääsi ruvelle ja mieti mokomaa loppuvuosi
Kurttila vie kaikki taksit.
Todellakin Keskustapuolue tuhonnut maaseudun mutta nyt näkyvillä paluu menneisyyteen, täälä Äänekoskellakin alkaa joukkoliikennekokeilu, junalla Jyväskylään, mistähän keksivät pysäkin kun vanhat asemat jo muussa käytössä ja Suolahdenkin aseman raiteet jo museokunnossa. Kohta varmaan Suomessa siirrytään öljylamppu-aikakauteen ja tulee takaisin musta-valkoinen televisio.
Maalla ei asu enää kuin maajussit ja ne vanhukset jotka eivät mökistään lähde kuin jalat edellä. Maaseutujen tiet muuttuneet savivelliksi ja pikkuhiljaa pajupuskat valtaa tiet.
Kohta katkaistaan sähkötkin kun sähköverkon ylläpitäminen syrjäseuduilla on kuulemma niin kallista.
Kurttilakin joutuu ajamaan vossikalla!
Älä huoli, onhan teillä siellä maaseudulla idioottien saama kuitu, katselkaa sieltä moailmaa. Kohta pörrää jokapaikassa tuulimyllyt. On keskusta elvyttänyt maaseutuakin.
Jos et käytä esim kesämökillä sähköä, säästät ja säästät niin sähköyhtiö voi sanoa sähkösopimuksesi irti ja purkaa vaikka mökillesi tulevan sähkölinjan. Liia kallista ylläpitää vähän käytettyjä linjoja.Hitlerin aikakausi tulee takaisin.
Onhan kaupSsa kynttilöitä ja puita mettässä puulämmitteiseen hellaasi, niin saat ruoat tehtyä. Älä äänestä keskustaa, vaan kokoomusta.
Kokoomus on Suomen maatalouden pelastaja. Kaikki pellot istuttetaan täyteen rikkaruoho ruiskaunokkia. Kyllä Sipilää vituttaa lennellä uudella koneellaan ympäriinsä ja nähdä pelkkää sinistä peltoa!
Ravinto tuodaan tietenkin Puolasta edullisesti.
Itse taksiasiamies on täällä katkera, kun matkalaskupetokset ovat paljastuneet.
Antti Rinteellä on tuhti petosmiehen historia ja nyt taksiasiamies pyrkii samaan.
EU:ssa toimivien jäsenmaiden pääministerien tulee olla röyhkeitä kyynärpäitä käyttämään tottuneita omanmaanedun tavoittelijoita jotka suureen ääneen vaativat etuja edustamalleen valtiolle.
Mitkään uskovaiset lässyttäjät eivät siellä pärjää. Onhan se nytkin nähty kun Sipilän pitää väkisin tunkeutua keskusteluryhmiin kokouksissa kun kukaan ei oikein tahdo välittää hänen seurastaan.
Sellainen noin 40- vuotias vanhapiikakansanedustaja olisi tyyppinä hyvä. Ei vain taida löytyä.