Kukaan ei enää ole kiinnostunut misseistä, ei media eikä yleisö.
Silti Sara Siepin kaltainen entinen turhajulkis ex höperömissi saa palstatilaa jatkuvasti iltapäivälehdissä?
Sunneva on uusinut kisoja, mutta suosio ja mielenkiinto on kadonnut, loppuuko missikisat kokonaan ja miss suomi perinteet katoavat yleisön ja median kiinnostuksen puutteeseen.
Kannattaa lukea seuraava juttu jos asia kiinnostaa.
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/80056515-a4e9-49c6-a580-4d6cf7c9c7e9
Miss Suomi Kisojen hautajaset
9
137
Vastaukset 9
- Vahinko111
Vahinko jos vanha perinne katoaa.
- MiksMissitEiKelpaa
Lainattu iltalehden artikkelista....
"Miss Suomi -kisan suosio ja arvostus on siis perustunut siihen, että kisaa seuraa niin media ja yleisö. Median kiinnostus on hiipunut vaiheittain vuosien ajan ja tänä vuonna nähtiin se lopullinen yleisöromahdus, kun kisa siirtyi ViaFree-netti-tv-kanavalle."
Luulis et suomessa on sen verran juntteja vielä jäljellä jotka katsois missikisaa ja haluaa nähdä sen.
Vai onko suomalaiset ymmärtäneet että missit ovat vain tyhmiä ja narsistisia nuoria naisia jotka haluavat päästä seiskan sivuille turhiksi julkimoiksi?
Mikä on kun ei missikisat enää kelpaa suomalaisille?
Kun toisaalta some luo hyvän kanavan jopa kasvattaa kiinnostusta ja nykyään joka kylässä on paikallis missikisat menossa kaiken aikaa.
On Miss Turkua, Tamperetta, pitsimissiä, Oulumissiä ja jopa laadutonta ja halpaa Helsinki missiä jota pitää huonomaineinen seko Martina.
Onko kiinnostus siirtynyt someen, median sijaan ja miss suomi järjestäjät eivät osaa vielä käyttää somea tehdäkseen rahaa!!??
- KiinostustaOn
Aika ja kulttuuri vaihtuu uudet tuulet ja ilmiöt, aikansa kutakin...
- Hautajaiset
Koska vietetään hautajaiset?
Haudataanko Makunen samalla? - MitenKäy
Saa nähdä miten käy ensi vuonna, saako seko Sunneva vielä kisat pystyyn?
- Hautaan
Ei ihmekään kun kisat ei kiinnosta koska suomalaiset yleisesti niin rumia ja misseistä jää julkisuuteen roikkumaan Sara Siepin kaltaiset narsistiset idiootit jotka kynsin hampain haluaa olla julkisuudessa vaikka ei ole kellekään mitään sanottavaa.
On ehkä syytäkin et missikisat haudataan. - KisatKuolleet
Tuleeko ensi vuonna ollenkaan miss suomi kisoja?
Ketä enää kiinnostaa missikisat? - gyytyhhjuhgfg
Eiköhän se ollut juuri tuo pöhelö Sieppi joka veti lokaan Miss Suomi kilpailut! Aiemmilla misseillä oli sentään jonkinlaista arvokkuutta mutta tää tyrkky kävi läpi kaikki mahdolliset tosi tv-ohjelmat vaikka ei ollut edes viihdyttävä. BBssäkin möllötti mykkänä ja taidettiin äänestää kaikista epäsuosituimmaksi asukkaaksi. Huomattava on myös hänen näyttönsä kansainvälisessä kauneuskilpailuissa , taisi Miss Maailma kisoissa tulla kolmanneksi viimeiseksi!
- HuonotKaveritSiepillä
Rosanna Kulju on henkilö josta kannattaisi pysytellä kaukana, eikä varsinkaan lähteä lomalla hänen kanssaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1082227- 103896
- 66843
- 47818
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21776Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha518725Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76650- 65630
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23590- 57561