En tiedä onko sattumaa vai mitä, mutta viimeisen viikon ajan kun olen täällä krtitisoinut erityisen voimakkaasti maahanmuuttoa ja Kokoomusta, on internetyhteys katkeillut jatkuvasti. Aiemmin en täällä ole niin paljon ollut, eikä netti ole reistaillut viikkoihin. Kun olin eilen muilla sivuilla tuneja, ei ongelmia. Kun tulin tänne ja annoin muutaman komentin, katkesi yhteys parin tunnin sisällä 6 kertaa. Sama ilmiö on näkynyt aiempina päivinä. Muilla sivuilla toimii, mutta Kokoomuksen ja maahanmuuuton kritiikki kommnetittäällä ovat sattuneet aina sihen kohtaan kun netti on alkant pätkiä.
Nyt aamulla yhteys oli hyvä. Kun tulin tälle palstalle ja kirjoitin negatiivista sanojen muslimi ja YLE kanssa, niin yhteys katkesi jo ennen viestin lähetystä.
Nyt näyttää yheys olevan, joten jospa tämä lähtisi ennen kuin se katkeaa.
Nyt aamulla yhteys oli hyvä. Kun tulin tälle palstalle ja kirjoitin negatiivista sanojen muslimi ja YLE kanssa, niin yhteys katkesi jo ennen viestin lähetystä.
Nyt näyttää yheys olevan, joten jospa tämä lähtisi ennen kuin se katkeaa.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Netti katkesi taas heti aloituksen lähetämisen jälkeen, mutta palasi juuri, joten tämä kommentti jos ehtii lähteä kun sen nopeasti laitan.
Tätähän täyty alkaa ihan seuraamaan.
Onkohan muilla samoja kokemuksia?
Palatessa : viestit poistettu
Katkesi taas heti kum edellinen lähti. Tämän laitoim nyt kännykällä....
Skitsofrenia on yksi psykoosisairauksista. Se on psykoosisairauksista yleisin.
Skitsofrenia diagnosoidaan ihmisille hyvinkin erilaisin oirein. Keskeisiä oireita ovat todellisuudentajun heikkeneminen eli psykoottisuus, joka johtuu aistiharhoista, harhaluuloista, ajattelutoimintojen häiriintyneisyydestä ja tunteiden latistumisesta.
Oikeastaan on loukkaus skitsofreenikkoja kohtaan kutsua näitä Suomi24:n päivystäviä salaliittohörhöilynatseja sellaisiksi.
Niin totta! Useimmat skitsifreenikot ovat älykkäitä ja moni suorastaan neroja. Suurista taiteilijoista erittäin monella on jokin mielenterveysongelma, mutta siitä huolimatta heistä on tullut erittäin menestyviä, mitä näistä tänne yötä päivää aivopierujaan oksentavista ei voi koskaan tulla.
Joidenkin elämäntehtävä on haukkua Sipilää ja Kokoomusta , että ovat köyhdyttäneet Suomen elinkelvottomaksi ja vieneet sananvapauden Pohjois-Korean tasolle. Jossain kai sitten viruu laumoittain mielipidevankeja kidutettavana ennen teloitusta ja tarinat Suomen matkailun räjähdysmäisestä kasvusta viimeisen kymmenen vuoden aikana ovat CIA:n trollausta?
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/suomalaisten-matkailu-ulkomaille-kasvanut-jyrkasti-vuosikymmenessa-talven-ykkoskohde-on-vanha-tuttu/7084588
Päätit sitten vetää salaliittosekoilun ihan uusiin sfääreihin. Vaan mitäpä muuta tuollaiselt animimerkiltä voi odottaakaan. Elikelvottomasta maastahan pääsee poiskin, vaikka Venäjälle. Osta menolippu.
Ei+minun+ihan+vielä+tarvitse+paeta+köyhyyttä+työläisten+paratiisiin,+vaikka+nettotuloni+ovatkin+verotuksen+takia+pienentyneet.++Tienaan+globaalisti+verrattuna+enemmän+kuin+99%++maailman+muu+väestö,+vaikka+en+ole+käynyt+kuin+peruskoulun+ja+työskentelen+raksalla.+
Nuukana+olen+säästänyt+palkastani+ja+sijoittanut+säästöt+osakkeisiin,+jotka+tuottavat+palkan+päälle+toisen+mokoman,+ellei+satu+huono+vuosi.
http://liberalismi.net/wiki/Tuloerot#Suomessa_kaikkien_tulot_nousivat
Tarvitaan vielä yksi iso kulttuuri pamaus, ennen kuin suomalaiset herää todella tähän uuden kulttuurin pimeään puoleen.
Se on tulossa. Yksittäiset muslimit kuulemma kertoilevat tyttöystävilleen, etteivät suomalaiset raukat tiedä, mitä on tulossa. Että silleen. Sitä saa, mitä tilaa.
Keillä poliitikoilla on veriset kädet?
Mutta EI PÄTKI JOS ARVOSTELET TYÖTTÖMIÄ, TRUMPPIA TAI VENÄJÄÄ
Siitä voit päätellä miten ne yrittää pelotella.
ÄLÄ LÄHDE SIIHEN MUKAAN
PÄÄTÖKSIÄ EI SAA TEHDÄ NYT PELOSTA
JUURI SITÄ NE HALUAA!
PELOTELLA KAUKAA
JOTTA NIIDEN OMAT RAHAHANAT PYSYY AUKI
TÄÄHÄN ON JO SELKEÄ RYÖSTÖ!
Miettikää annatteko te niiden tehdä teille tällaista?
Jokainen perhehelvetissä elänyt tietää miten upeaa on kun uskaltaa lopulta sanoa EI .
Minun kone heitti minut ulos kesken kirjoitusten ja ruudussa luki time out.
Heti sen jälkeen kun kirjoitin muutamalle poliitikolle ja tänne palstalle CGM-sopimuksesta
katkesi minulta kaapelinetti.
Katkos kesti jonkun aikaa ja yhteys palasi myöhemmin illalla.
Kumma sattuma tai sitten kybermulkut testailevat uusia hallintajärjestelmiään.
Tässä maassa on edelleen perustuslailla turvattu mielipiteenvapaus ja uskonnonvapaus.
Mikään globalistien haistapaska cgm ei oikeuta sensuuria.
Ilman kokoomuslaisia veronmaksajia sulla ei olisi edes internetyhteyttä ja laitetta, millä kirjoittaa.
Kokkelit taitavat lopulta kyllä viedä enemmän veroja kuin tuottavat...
Kokkelien matu-unelmaan, yritystukiin jne. palaa nimittäin miljardi poikineen.
Kuinka valtion rahoja imuroivat rosvot liittyvät omilla palkkarahoillani ostamaan läppäriini?
VPN on hyvä olla olemassa, mielellään vielä virtuaalikäyttöympäristö eli ns. sandbox.
En tiedä liittyykö tuo pätkiminen asiaan, mutta tietty ihmisiä valvotaan tätä kautta.
Ei sananvapautta tarvitse rajoittaa, sen voi katkaista kokonaan.