1. Volvo, 2. Volvo ja 3. Skoda

skädäm_kabow

9

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kovarassi

      Missä on muut suomessa myytävät automerkit.
      Taitaa yli 30 merkin olla mitä täällä myydään niin eihän kaikki voi olla kärjessä.

    • Volvot ovat hyvin menestyville yrityksille ja skodat sitten normaaleja käyttöautoja.

      • HolistillaOnTehtävä

        Ei autovalinta ole mitenkään riippuvainen yrityksen menestykseen. Olet Holisti niin vieraantunut normielämästä ettet voi tätäkään tietää, joten kannattaa pysyä vanhoissa ja jatka VW:n ja Skodan haukkumista ja tietenkin Toyotan ylistystä.


      • Jos yritys haluaa pitää hyvän julkikuvan ja työntekijät tyytyväisenä niin hankkivat hyviä työsuhdeautoja. Siksi skodaa ei valita näihin yrityksiin.


    • lexusmies

      "– Hyvät ajo-ominaisuudet, auton miellyttävä ulkonäkö, matkustusmukavuus ja toimivuus Suomen olosuhteissa sen sijaan enemmän."

      Heh heeh heh... Skeidastako nämä löytyy. Ulkonäkö kuin laatikko, rengasmelua niin että kuulo menee ja siihen lisänä volokkarin susi dsg ja tsi.

      Että semmoisia henkilöitä noissa firmoissa on, mutta toisaalta mieli tekis kunnon autoja esim. Lexusta mutta kun ei isoherra anna lupaa, niin skeidaan on tyytyminen.

      • Heh_heh_heeeh

        Selvästi sinun tekisi mieli Lexusta, mutta joudut ajelemaan surkealla kolmen tonnin Korollalla.


    • NlMlMERKKl

      Kyllä se vaan on niin, että siinä on kärjessä premiumiksi luokiteltavat automerkit, Volvo ja Skoda. Muut tulevat perässä.

      • Ceaucesku.Nikolae

        Jos skeida jonain päivänä luokiteltais premiumiksi (nyt alemman keskiluokan kulkupeli, eikä auto ensinkään), silloin kaikki kuolleet kommunistijohtajat kääntyis haudoissaan 😂


    • Halpuutettukippana

      Skeidaa hommataan yritysautoksi siks koska siinä on halpa verotusarvo. Mutta on yrityksiä, jotka kieltää skeidat kokonaan. Semmosia noi halppisbrändi kippanat skeidat on....

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      103
      3505
    2. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      197
      2232
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      0
      2100
    4. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      37
      1832
    5. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      9
      1649
    6. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      95
      1098
    7. No onneks ei tartte sit olla

      Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....
      Ikävä
      5
      850
    8. Mitä sun päässä oikeen liikkui

      Silloin kun menit laittamaan sille viestiä? Jotenkin tosi outoa?
      Ikävä
      49
      831
    9. Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä

      Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu
      Yleistä autoilusta
      69
      827
    10. Sinkkuihmisten suppea kuva maailmasta.

      Siskoni on jo vannoutunut sinkku. Hän ei haaveile mitään suhdejuttuja. Mutta välillä mietin, miten vähän ja suppeasti
      Sinkut
      129
      773
    Aihe