Rikastuneella Oululla hyvät mahdollisuudet

päästä nyt Euroopan raiskauspääkaupungiksi. Kannatta nyt suosiolla unohtaa se tavoittamaton Euroopan kulttuuripääkaupunkiunelma,
19<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

https://www.kaleva.fi/uutiset/oulu/sisaministeri-mykkanen-islle-oulun-poliisi-toimi-niin-hyvin-kuin-mahdollista-seksuaalirikosepaillyn-jahdissa-paljasti-uutta-tietoa-mita-saksassa-tapahtui/812427/

"Tiedämme nyt, että Saksan poliisi puhutti epäiltyä ja merkitsi hänet palautuspyyntöjärjestelmään Suomesta tulleena laittomana maahantulijana. "

Suomesta voi siis tulla Saksaan laittomattomana maahantulijana... Varmaan myös toisinpäin? Mutta ties mistä lähi-idästä ja pohjois-afrikasta voi löntystellä Eurooppaan ilman mitään henkilöllisyystodistuksia, eivätkä he ole laittomia maahantulijoita... Jännä juttu.

Äänestä
  • Oulun lentokentän putkien lattioissa olevia tekstejä pitäisi pikaisesti päivittää:

    --> Euroopan raiskauspääkaupuniki, ja siihen sitten niitä lasten jalanjälkiä, mustalla

    Äänestä

Raiskauspaiika YKKÖNEN -kyllä oulu on selevä voittaja, onnistuitta hyvin pilaamaan oulunne.

Lähi-itä tullut keskellemme vapauksineen ja pimeineen.

Äänestä

Tuossa luki, että polisi oli tehnyt etsintäkuulutuksen schengenin SIS järjestelmään jo marraskuun lopulla. Eli eu:lla ei ole siis mitään kontrollia mistään, laittomasti maahan tullut vain kirjataan jonnekin joka näkyy jossain ja puhutellaan, mutta matu jatkaa matkaansa minne lie, ranskassahan näitä pyörii.

Äänestä
  • On se lutunainen tämä oulu koko lähi-itä siellä hilluu ja pitää pellepaikkanaan.

    Äänestä

Oulun keskustaan lisaa arabikulttuuria ja voimakasta arabimusiikkia. Pari mniareettiakin tekisi kutaa. Saataisiin ainakin naapurikuntiin reipasta arvonnousua rakennusmaalle kun kantaoululaiset luikkivat maalle.

Äänestä

Oulun kaupunginhallitus ja johto on epäonnistunut pahasti tehtävässään. Oulu on muuttunut turvattomaksi jossa rehoittaa monenlainen epäinhimillinen ja epätyypillinen toiminta.

Äänestä

Olushan nuo käyvät kyäräämässä, kun teillä ei mistään mitään piitata.

Pimiän pelekääjät, ei teistä mitään tuu muuta-

Äänestä

Miten nämä "isänmaalliset" sairaalaraiskaajat. Miksi heistä vaietaan?

Äänestä
  • Tekijät saatiin kiinni ja seuraava vaihe on käräjäoikeus. Miksi heistä pitäisi vielä täällä tai mediassa jotain jauhaa? Mitähän siitä vielä irtoaisi koluttavaksi?

    Kyllä matut huolehtivat siitä, että vastaisuudessakin Oulusta riittää raiskausuutisia oikein valtakunnan tasolle. Tämä on vasta alkua.

    Onko siellä taas joku suvakki aukomassa päätään, kun ei muuhun pysty. Pitäähän sitä sitä vaikka väkisin pitää esillä teemaa - "raiskaavathan suolalaisetkin."

    Äänestä

  • Joku tutkimushan se justiin oli tehty, että eniten seksuaalirikosten uhreiksi Suomessa joutuu mamu -naiset, jos suhteutetaan lukumäärään. Osa tietysti selittyy sillä, että tietyistä maista on prostituoituja paljon ja asiakkaat tekee heille väkivaltaa. Osa on myös näitä turviksia. Perheissä tapahtuu raiskauksia ja myös vastaanottokeskuksissa. Eli heitä raiskaa myös ne omat "ihanat" mamu -miehet joiden kiihkeistä karvakäsistä kaikki suvakkitantat haaveilee omilla läskimakkaroillaan leikittelemässä, mutta nämä ei tee rikosilmoituksia senkään vertaa kuin suomalainen nainen tekis ns. tutusta raiskaajasta. Heille kun voi käydä köpelösti oman perheen ja suvun taholta, jos kertovat kellekään. Onhan se kato kauhea häpäisy koko suvulle, että siihen kuuluva nainen on joutunut raiskatuksi. Sen sijaan että syyllistä haluttaisiin vastuuseen, uhri saa vihat päälleen. Hylätään perheen ja suvun toimesta, pahimmillaan pieksetään tai tapetaan. Sellaista on näiden korkeampien kulttuurien logiikka, joissa se koko suvun kunnia on naisten värkeistä riippuvainen.

    Esimerkiksi tämä laajasti uutisoitu irakilaisen miehen katoamis -juttu, joka paljastuikin henkirikokseksi, kun myös irakilainen kaverinsa murhasi, paloitteli ja keitti hänen ruumista - niin sama tumma ja tulinen ihanuus (murhaaja) oli myös pieksänyt akkaansa (irakilainen nainen) ja tytärtään vuosikausia. Uhannut vammauttaa tyttärensä pysyvästi, jonka jälkeen vaimo oli ottanut ja lähtenyt lapsen kanssa ja hakenut lähestymiskieltoa. Että melkoista perhehelvettiä ne elelee noissa mamu -perheissä, mutta eivät paljon ulkopuolisille taida kertoa. Veikkaan että harva suvakkiemakkokaan kehtaa tehdä rikosilmoituksia "tummasta ja tulisesta", kun joutuisi näin ollen myöntämään sen suuren Unelman olleenkin tosiaan pelkkää mielikuvituksen tuotetta. Se ahmetti pieksikin vielä enempi kuin pena.

    Äänestä

  • Ja onko sun mielestä sairaalassa aikuisen yhden kerran raiskanneet saman veroinen asia, kuin se että iso ukkolauma on kuukausien ajan raiskannut pikkulasta? Missä muuten on tullut ilmi, että nämä olis "isänmaallisia"? Entä jos ne onkin jotain suvaitsevaisia rajat auki -pössyttelijöitä?

    Äänestä

Nyt kun tytti tuppurainen tippuu eduskunnasta niin sillä on aikaa panostaa tähän tavoitteeseen kokopäivätoimisesti .

Äänestä

Pohjalaisten Nokia-kaupungista on tullut "rikastettu" arabilähiö.

Äänestä

Vieläkö sitä keskustaa äänestämmä?

Äänestä
  • Varmasti äänestetään. Huhtikuuhun 2019 mennessä kaikki paska on jo painettu villasella, unohdettu ja haudattu. Äänestäjien typeryys ei yllätä minua enää koskaan..olen nähnyt kaiken.

    Äänestä

  • Invaasio kirjoitti:

    Varmasti äänestetään. Huhtikuuhun 2019 mennessä kaikki paska on jo painettu villasella, unohdettu ja haudattu. Äänestäjien typeryys ei yllätä minua enää koskaan..olen nähnyt kaiken.

    Kempeleen ketku taisi järjestää Oululle monikulttuurisen unelman kun kutsui 35000 sotilaskarkuria maahamme.

    Äänestä

Putini vois antaa Suomelle joululahjan ja siirtää vitusti sotakalustoa ja miehiä Suomen ja Venäjän rajalle.. ihan vaan huvikseen. Voitais nauraen katsoa kun partalapset luikkisi vittuun Suomesta.

Äänestä
  • Kannatetaan!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


HyttiKuppalainen kirjoitti:

päästä nyt Euroopan raiskauspääkaupungiksi. Kannatta nyt suosiolla unohtaa se tavoittamaton Euroopan kulttuuripääkaupunkiunelma,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu