Istuuko tuleva pääministeri käräjillä

Joka viikko ? Riittääkö aika ?
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mene ja tiedä? Tiedätkö jo kuka on seuraava pääministeri?
Toivottavasti EI kepulainen tai kokomuus, kierot puolueet.

Äänestä

Mene ja tiedä. Vai tiedätkö sinä jo tämän asian.
Toivottavasti
EI KEPULAINEN
EIKÄ KOKOOMUSHUIJARIT

Äänestä

Haista Sipilä pitkä vittu!

Äänestä

Saisikohan Antti jostain taloyhtiöstä isännöitsijän paikan?

Äänestä

Antti istuu käräjillä ja hoitaa otona Kittilän kunnajohajan hommelit ja pääministerin salkunkinkinkin.

Tehokas ay-jyrä joka delegoi vallankäytön ay-liikkeelle. Sehän tehnyt koko ajan vaalityötä sdp:lle.

Äänestä

Antti johtaa myös Kojamoa teemalla köyhien rahat ay-demareille.

Äänestä

Antti on aina saanut sekasotkun aikaan, mihin on nenänsä pistänyt. Nyt kunnianhimo on kasvanut ja porvalihallituksen jäljiltä on paljon asioita sotkettavana. Työttömyys ja velka on saatava nousuun. Kun köyhyydestä tulee kansantauti, niin vasermmisto voi olettaa kannatuksensa kasvavan. Ja Antti on silloin työnsä tehnyt.

Äänestä
  • Juurikin noin

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


erkkiepätietoinen kirjoitti:

Joka viikko ? Riittääkö aika ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu