Ja missä hiekkasärkillä? Olisivat aivan välttämättömiä. Hiihtoladulla ABC:n kohdalta soramontulle peräti 13 lamppua on pimeänä ja jopa useampi peräkkäin. Selvä turvallisuusriski. Täällä Hiekkasärkillä loma-asunnon vuokraajan on vaikea kehua hyviä palveluita, kun se on tämmöistä.
Jakaako liikuntatoimi ilmaisia otsalamppuja?
jakopaikka
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Vai ajat sinä pimeällä soraautolla hiihtolatua pitkin soramontulle soraa hakemaan Totta helvetissä se on turvallisuusriski Eikö se kannattas laittaa valot autoon ennenkuin kyselee otsalamppua Muista että oli viimeinen kerta kun ajat autolla hiihtolatua
Suksi vi...uun!
Huumorinkukka se on kaunein kukka! Mutta jos ei tiedä missä se kasvaa, on turha yrittää etsiä. Ja itse ei kannata yrittää sitä kasvattaa, jos ei ei ole puutarhuriksi syntynyt tai suorittanut yliopistollista loppututkintoa pääaineena huumorinkukan kasvattaminen.
Mutta nyt osataan nauttia pulkaarien jouluruuat, saakohan jonosta kaikki ainekset?
Tervetuloa nauttimaan "Viiden Tähden" palveluista. Odottele siis kuutamoa tai isä aurinkoista valaisemaan tiesi.
Pitää ymmärtää mitä lukee. Viiden tähden Kalajoki. Ei siinä mitään sähkövaloista puhuta, kyllä ne tähdet valaisee.
Pitkä matka on kävellä jonon päähän.