https://www.is.fi/politiikka/art-2000005940424.html
Kurttila kurvailee taksilla yhtä tehokkaasti, kuin vihreiden taksi Toivola. Miksei media vaadi Antti Rinteeltä selityksiä Tuomaksen taksirallista? Mikäli ajoja tekisi persu, olisi media vaatimassa Halla-ahon päätä vadille. Rinne ehkä joutu viettämään aikansa nykyisin oikeussalissa.Lähteekö demari duunarilta ääni taksikurvailijalle?
Taksi Tuomas sopisi Vihreisiin
5
<50
Vastaukset
- demariäänestäjä
Ilta - Sanomien mukaan taksimatkat yhteensä tammi - marraskuulta 7 747 euroa. Onko se paljon vai vähän ?
- laki.eri
Miten voi tehdä työtehtävinä vaalityötä ja maksattaa matkakorvaukset ja päivärahat?
Yksi pitää saunaa kakkosasuntonaan ja saa syytteen törkeästä petoksesta. Toiset asuvat taksissa eikä tule mitään syytettä?
- oulussakivaakaikilla
DonaldTruth kirjoitti:
Yksi pitää saunaa kakkosasuntonaan ja saa syytteen törkeästä petoksesta. Toiset asuvat taksissa eikä tule mitään syytettä?
eikös vuodessa mene miljardi maahanmuuttoon
kukas siitä kertoisi? oulussakivaakaikilla kirjoitti:
eikös vuodessa mene miljardi maahanmuuttoon
kukas siitä kertoisi?Antti Rinne ei ainakaan, hän sitoi rätin silmilleen. SDP ei ole kiinnostunut suomalaisten lasten ja vanhusten turvallisuudesta. Lapsia houkutellaan järjestelmällisesti seksiin netissä ja vanhuksia hijataan säälittä. Vanhusten kimpussa on organisoitunut jengi. Jengi on Tarja Halosen ja SDP:n erityissuosiossa.
SDP ei välitä,vaikka teollisuus ajetaan ilmaston suojelemiseksi Kiinaan saastuttamaan
Onneksi äänestäjät ovat havainneet SDP:n politiikan haitallisuuden.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5389058Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1616230Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3765293Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli664769Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s1004401Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664073SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1853972- 941968
- 1061470
- 47999
