pitää puolueemme tuttua linjaa yllä ja me perusjäsenet saamme olla miehiä, vaikka ois syntynyt naaraaksi:
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/b2807731-81fd-41fb-a16e-fcf23bcbf9a1
Ja joku vielä sanoo, että emme saa mitään aikaan ?
Petos-Vähämäki ja reppana-Hakkarainen
12
<50
Vastaukset
- tosi-outo-ps
Persut, mikai aina haukutte omia kutsuvieraitanne??
- tosi-outo-vassu
No miksi vasureita ei saa haukkua???
- totuudenHetki
No perussuomalaiset muodostuu kateellisista, katkerista, omaongelmaisista rääpäleistä, jotka oman kiusatuksi tulemisensa purkaa johonkin ja tässä tapauksessa maahanmuuttajiin ja pakolaisiin.
Persuissa on koulutettujakin ihmisiä, jopa paciointitasoisia, mutta jotenkin jälkikäyntisyys on suuri.
Lisäksi persuissa on rasiteja, lähellä uusnatseja olevia, varkaita, rattijuppoja, raiskaajia, kansankiihottajia jne. ja puheenjotajana, joku slaavilaisen runouden vihertohtori ja sivari.
Jouluna monessa kotitaloudessa syödään sekahedelmäkeitta oja persut on just sitä.
Polittista sanomaa ei persuilla ole.
Kirjoituvirhemahdollisuus suuri. - ana-ja-lyysi
totuudenHetki kirjoitti:
No perussuomalaiset muodostuu kateellisista, katkerista, omaongelmaisista rääpäleistä, jotka oman kiusatuksi tulemisensa purkaa johonkin ja tässä tapauksessa maahanmuuttajiin ja pakolaisiin.
Persuissa on koulutettujakin ihmisiä, jopa paciointitasoisia, mutta jotenkin jälkikäyntisyys on suuri.
Lisäksi persuissa on rasiteja, lähellä uusnatseja olevia, varkaita, rattijuppoja, raiskaajia, kansankiihottajia jne. ja puheenjotajana, joku slaavilaisen runouden vihertohtori ja sivari.
Jouluna monessa kotitaloudessa syödään sekahedelmäkeitta oja persut on just sitä.
Polittista sanomaa ei persuilla ole.
Kirjoituvirhemahdollisuus suuri.hieno analyysi
Hakkaraisen ja Vähämäen olisi pitänyt ilmoittaa, että ovat pariskunta, niin syytteiltä olisi vältytty. Stefan Wallin teki niin, että muutti miehen kanssa kaksioon ja eduskunta muutti hänen vaatimuksestaan kulukorvauksen maksuperusteita.
Persut eivät ole pääosin homoja. Ne jotka ovat ilmoittavat julkisesti.
RKP huijaa aina!- Suihkukaappi
Perusnuori ohjeistaa siis persuja homostelemaan!
Noh,kyllähän ne taatusti sitä isosti tekeekin,vaan ovat ns.kaapissa vielä.
Ehkäpä juurikin suihkukaapissa nämä saunapersut. Suihkukaappi kirjoitti:
Perusnuori ohjeistaa siis persuja homostelemaan!
Noh,kyllähän ne taatusti sitä isosti tekeekin,vaan ovat ns.kaapissa vielä.
Ehkäpä juurikin suihkukaapissa nämä saunapersut.Marcus Rantala asettuu RKP:n ehdokkaaksi Helsingissä. Ehdokkaan ns perämiehenä toimii vanha edustaja Stefan Wallin. Se siitä persujen homostelusta.
- kepurikos
Kepun ketku-Kaikkonen ryhmänjohtaja houkutteli ne rikokseen
pakeni paikalta
muutta tuomittiin ensin
https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/56710-juuri-nyt-antti-kaikkoselle-ehdollinen-vankeustuomio - Ilmsstopolitiikkaa
Mitä sanoo Halal-aho? Saisko tämänkin maahanmuuttajien syyksi!
- Li-kännis-törtteSSon
Antti-petos-Rinne ja Jaakko-lahjus-Laakso tuomitsevat tällaisen touhun, vain vasemmiston rikollisuus on sitä parempaa!!!!!!
- siltä-se-vaikuttaa
"Muutkin tekevät rikoksia, miksi siis emme me perssut?"
Eli: Jos perssu muuttaa taloon, jossa ennestään asuu 10 varasta, perssukin muuttuu varkaaksi, koska muutkin ovat?? - käräjälaamanni
Jos on törkeä petos kuten uutisoidaan, taitaa sauna muuttua muutaman neliön selliin. Näitten jytky taitaa tulla käräjillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
PropsApp Koodi
Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset23478Persut yrittävät epätoivon vimmalla
kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a723231"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin502756IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n
eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-542578Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen
Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.892397Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭291300Jari Sillanpää isossa leikkauksessa - Paljastaa, mitä uralle tapahtuu!
Palaako Siltsu keikoille? Artisti, ex-tangokuningas Jari Sillanpää on ollut lonkkaleikkauksessa ja kotiinpaluu on edessä211207- 951172
Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen on selvä
On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen joten3371053Hämmentävä muutos tv:ssä: Roope Salminen OUT, Sointu Borg IN!
Roope OUT, Sointu IN! Mitä tykkäät tästä muutoksesta? Suositun Myyrä-seikkailusarjan alusta asti juontohommissa on oll14946