Olisikohan aika ottaa kantaa Perussuomalaisten
maatalouspolitiikkaan?
Miten tehdä siitä näyttävämpää?Miten saada per-
heviljelijät tajuamaan tilanteen vakavuus ?
maatalouspolitiikkaan?
Miten tehdä siitä näyttävämpää?Miten saada per-
heviljelijät tajuamaan tilanteen vakavuus ?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mitä pitäisi tajuta?Itse olen ainakin tajunut,että ilmainen hommaa saa osaltani loppua.Minulle on yksi sama kaikki maausko ja muu maalaislittolainen alkiolainen maahan sitouttamiskusetus.
Tiedoksi vain naapureille pellot ei ole myynnissä eikä tule.Jos vaikka golfkentän tekisi ...kun tulevaisuudessa tuota aikaa löytyisi tuohon puttailemiseen.Tähän asti on vain saannut kuunnella vittuiluja pankolla makailusta...
ei taida sinua paljon huolettaa maaseudun tulevaisuus.Itse olen viettänyt lapsuuteni pikkutilalla ja harjoittanut ammattia kohta neljäkymmentä vuotta.Silti toivoisin maaseudun kukoistavan-muutenkin kuin kepun 100 lehmän navetoilla -ja pikkutilojen ryöväämisellä !
Et sitten kyllä tiedä yhtään mitään miten velkarahalla ja vanhoilla romuilla tilaa näin EU-aikana pyöritetään.Itse alkaen -96.Tosi paha kusetus ei muuta voi sanoa.Haaveilut ei auta mitään kun lainanlyhennystä pukkaa.
Olet ilmeisesti ryhtynyt maanviljelijäksi juuri kepulaisen suurtilalinjan mukaisesti.Siinäpä se kikka onkin.Kun on pienet tulot,on myöskin pienet menot.Pkkoko oli ottaa humakka velka ?
On otettu kantaa ja paljon. Ja hartaasti. Nyt on keskustalaisten vuoro: eli irtautukaa keskustalaiset pettäjä-puolueestanne, ja liittykää Perussuomalaisiin, niin alkaa se viesti näkyä ja mennä perille. Mutta kuten todettua, paljon on asiaa mm. Raimo Vistbacka pitänyt ek:ssa esillä, sen tiedän ja sen näkee hänen puheistaan.
Kantaa on voitu otta,mutta se on mennyt kuuroille korville.Miten saat keskustalaisten kaaliin,että kepu on heidät pettänyt ?
Köyhät akkarupelotkin äänestivät Anneli Jäättenmäkeä !