Aiheutat kuplivaa iloa

Sydän pakahtuu kun ajattelen sinua. Tiedostan kyllä, että tämä on täysin epärealistista haihattelua, mutta olen kiitollinen ja onnellinen, että saat mut tuntemaan näin.

Menkööt tämä joulunaika näin <3
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Enkä aiheuta.

Äänestä

se menee nussimaan ämm.miehelle. :D

vai onko R vai A. :DD muutama Ässäkin. :DD

ASperger ihan pihalla...

Äänestä

Samoja tuntemuksia mullakin.Sydän pakahtuu ja onnellinen olo. Voi kun nähtäis vielä joskus,mä haluaisin niin halata sua.

Äänestä

Huuhdon kohta ajatukseni sillä, mitä juuri nyt kuulen.

Äänestä
  • Lämmittää todella, jos yhtään olen ajatuksissasi 💕

    Äänestä

Tössö virtuaalihali hyvännäköiselle miehelle :)

Äänestä

Sanottu ja ajateltu.

Äänestä

Miksi ajattelet sen olevan epärealistista haihattelua?

Äänestä

Jos joku ihminen saa sinut tuntemaan noin vahvasti, ei se ole silloin haihattelua. Se on täyttä totta ja realismia. Tunteeko hän samoin?

Äänestä
  • Totta, saahan sitä haaveilla mistä tahansa. Mutta, se että hän tuntisi samoin on epärealistista haihattelua 😀 En siis sellaista haihattelekaan, vaan tyydyn haaveilemaan.

    Äänestä

Mulla ihan just sama.

Äänestä
  • Niin mullakin. Joskus tuntuu niin todelta, että leijun onnen tunteessa. Mutta aina on tullut jossain kohtaa romahdus. Tänään on taas sellainen päivä, että soimaan itseäni taas menemästä siihen vanhaan halpaan. Ei hän voi minusta välittää, ainakaan samalla tavalla, kuin minä hänestä. Se olisi jo liian hyvää.

    Paljon on ollut niitä hyviä hetkiä, mutta ehkä enenevässä määrin on alkanut tulla sitä toista puolta esiin. Mahdollisesti tämä joulunaika saa vielä herkistymään, viime vuonna oli tosi mahtavaa tähän aikaan.

    En voi muuta tehdä asian suhteen, kun ottaa vastaan sen, mitä tuleman pitää. Aikaa sitten olen ymmärtänyt, että on turhaa yrittää näitä tuntemuksia vastaan taistella. Ehkä näitä on ollut taas aikaa liikaa funtsailla, kun kotona olen oleillut.

    Hän on tosi upea, oma uniikki persoonansa, olen vaan antanut viime aikoina hänen ymmärtää muuta. Jotenkin sitä pelkää, että jos tulee taas takkiin, ei minusta itsestäni jää enää mitään jäljelle.

    Äänestä

  • Se on varmaan just niin. Toivotan sulle kuitenkin kaikkea parasta ja älä pelkää liikaa, se harmittaa paljon enemmän kuolinvuoteella kuin eletty elämä.

    Mulla on sillai eri tilanne, kun mitään ei vielä ole ikinä tapahtunut. Eli kaikki on tavallaan mahdollista, mutta tositosi epätodennäköistä, vaikka pienen hetken luulin, mutta se taisi kaikki olla sitä haihattelua ja mielikuvituksen tuotetta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sinusta_haaveillen kirjoitti:

Sydän pakahtuu kun ajattelen sinua. Tiedostan kyllä, että tämä on täysin epärealistista haihattelua, mutta olen kiitollinen ja onnellinen, että saat mut tuntemaan näin.

Menkööt tämä joulunaika näin <3

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu