Opetelkaa ensivuonna pysäköimään oikein.
Hyvää joulua väärinpysäköijät
Onnellista.uutta.vuotta
4157
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Itse aion pysäköidä aina kuin mahdollista sopimuksen vastaisesti ja muutenkin tehdä pikku kiusaa ja esim. piilottamaa kiekon huonosti puhdistetun tuulilasin taakse, arvailkoon paavo sitten siitä kiekon ajan.
PS. Aiempien talvien kokemuksella valvoja ei laiskuuttaan viitsi puhdistaa tuulilasia, eikä siten pysty kirjoittamaan valvontamaksua. Jostain syystä valvontamaksua ei ole tullut vaikka auto on ollut pysäköitynä moninkertaisesti aikarajoitusta kauemmin. Valvoja oli kuitenkin sakottanut viereisiä autoja, joten tuurista ei ole ollut kysymys. JA TÄMÄ ON TÄYTTÄ FAKTAA.
Erinomainen idea, minä olen heti leikissä mukana.
Saa nähdä riittääköö paavon huumori, vai näemmekö vielä nykyistä enemmän näiden feikkipirkkojen itkupotkuraivareita tälläkin palstalla.
Olet asennevammainen loiseliö.
Käsitit asian jotenkin väärin, neuvomani keino nimenomaan vaikeuttaa näiden "asennevammaisten loiseliöiden" toimintaa.
Kerrataan vielä:
Jätä osa tuulilasista puhdistamatta, ja piilota kiekko tämän puhdistamattoman kohdan taakse. Tuulilasin alanurkkaan on helpointa jättää puhdistamaton kohta, kun sieltä lämmityslaite sulattaa sen huonoiten.