Jouluaattona tehtiin uusi kirkosta eroamisen ennätys. Nyt joulupäivän kimppuun. Tehdään joulupäivälle myös uusi ennetys. Ennuste lupaa selvää ennätystä myös joulupäivälle. Nyt kaikki mukaan.
Aikaisempaa erotilastoa joulupävältä:
2006-12-25 127
2007-12-25 131
2008-12-25 197
2009-12-25 211
2010-12-25 250
2011-12-25 312
2012-12-25 302
2013-12-25 283
2014-12-25 343
2015-12-25 406
2016-12-25 357
2017-12-25 378
http://eroakirkosta.fi/static/tilastot/paivittaiset_erot.txt
http://www.eroakirkosta.fi/static/ek-tilastot/tanaan.html
Joulupäivä on erinomainen eropäivä
8
75
Vastaukset
Tuntuu ainakin jotakuta ahdistavan tämä erovyöry.
Vinkkinä hänelle: Tämän s24-palstan merkitys eroihin on minimaalinen. Sen sijaan palstalla on aina välillä hyvää keskustelua. Typerä trollauksesi ei ole kunniaksi kenellekään.- Ennätys_tulossa
Vaikea tosiaan kuvitella kenenkään tekevän eropäätöstä suuntaan tai toiseen tämän palstan perusteella. Mutta jos joku haluaa sotkea kirkon puolustelijoiden maineen spämmäämällä valheita ja haukkumalla ihmisiä, niin mikäs siinä. Harmi, ettei kirkon kannattajien kanssa voi näemmä käydä asiallista keskustelua, koska se ei ainakaan täällä heiltä onnistu. Selvästi asiattomat viestit voi ilmiantaa ylläpidolle.
Mutta asiaan eli avausviestin aiheeseen: pidän joulupäivän ennätystä jo tässä vaiheessa selvänä asiana. Jo nyt on reilusti yli 300 eroa kasassa, eikä kello ole vielä viittäkään. Mielenkiinnolla odotan vuoden viimeisiä päiviä, kun koko joulukuu on ollut aikamoista erovyörytystä. Ennätys_tulossa kirjoitti:
Vaikea tosiaan kuvitella kenenkään tekevän eropäätöstä suuntaan tai toiseen tämän palstan perusteella. Mutta jos joku haluaa sotkea kirkon puolustelijoiden maineen spämmäämällä valheita ja haukkumalla ihmisiä, niin mikäs siinä. Harmi, ettei kirkon kannattajien kanssa voi näemmä käydä asiallista keskustelua, koska se ei ainakaan täällä heiltä onnistu. Selvästi asiattomat viestit voi ilmiantaa ylläpidolle.
Mutta asiaan eli avausviestin aiheeseen: pidän joulupäivän ennätystä jo tässä vaiheessa selvänä asiana. Jo nyt on reilusti yli 300 eroa kasassa, eikä kello ole vielä viittäkään. Mielenkiinnolla odotan vuoden viimeisiä päiviä, kun koko joulukuu on ollut aikamoista erovyörytystä.Joo, komeastihan tuo tuli. Lopputulema lienee noin puolitoistakertainen edelliseen ennätykseen verrattuna.
Mutta missä ovat nuo 500? Mummulan pöydässäkö todettu, että vielä ehtii erota?
- maaahtavaaa
Joulupäivän ennätys meni jo rikki ja vielä monta erotuntia jäljellä. Aivan mahtavaa joulukuuta rakentelee.
- mylly.jauhaa
Jännä nähdä ollaanko nyt siirrytty pysyvästi nopeampaan erotahtiin. Tätä kannattaa arvioida kun ensivuodesta ollaan saatu muutama kuukausi dataa.
Ennätyshän siitä taas tuli, mutta vielä riittää laarissa tyhjennettävää. Kirkon mukaan potentiaalisia eroajia pitäisi yhä olla kolmisen miljoonaa, jos jumalusko on kriteeri.
Ja totta, palstalle on tosiaan pesiytynyt kalsarikännikrisseli, joka on nyt lopullisesti raivostunut, koska jatkuvan yksinäisyyden lisäksi pitäisi jaksaa jatkuvasti paranevat eroennätykset. Hänen ainoa kontaktinsa ulkomaailmaan on Suomi24, ettei nyt vaan kyseessä ole Ateismi-palstalla jatkuvasti ääliömäisyytensä osoittava nimimerkki ei-kirj?- snowman8
Ruotsissa kirkko alkoi näillä jäsenosuuksilla kärsimään kiihtyvällä tahdilla tapioita ja viimevuodet on menty jo miinus 2 prosentin tappiolla per vuosi. Toivottavasti Suomessa on nyt siirrytty seuraavaan vaiheeseen kirkon alasajossa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2512294- 1921694
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä471349Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501045- 41846
- 14820
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31810Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver23778Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25776Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647