Halla-aho on kuningas Herodes!

https://youtu.be/NT5nJV31D_k

Sipilä on tietenkin muriaanien kuningas, jonka tulee kunnioittaa Herodesta ja polvistumaan hänen etehensä polvillensa.

Itämään kolme viisasta miestä ovat tietenkin, Petteri Orpo, Antti Rinne ja Ville Niinistö.
Eli johtavien politiikan hölmöläisten joukko. A-M Henriksson ja Li Andersson eivät pääse listalle, koska puhuvat kieltä, jota kukaan ei ymmärrä. He ovat väärässä maakunnassa ja suosittelemme Ahvenanmaata, jotta saavat asiansa ymmärretyksi.

Oletteko huomanneet, kuinka pikkuhiljaa kaikki politiikot liukuvat maahanmuutossa samalle linjalle, kuin Halla- aho on ollut koko polittisen uransa. Äänestäjän kannattaakin äänestää Persuja, eikä perässä hiihtäjiä!

6

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suvakyykyttää
      • rahavallan

        Kunkulle kelpaa tulonsiiroilla kustannetut matut töihin, ei huolta asunnotmista eikä lepäjonoista.


      • keskustajakokoomus

        nyt korjataan päätöksiä suomalaisten kustannuksella


    • Tiernapoitsu

      Knihti:
      Nyt minä olen käynyt Petlehemissä Juuttaan maan Taavetin kaupungissa ja tappanut ja virtaan heittänyt kaikki kaksivuotiset ja sitä nuoremmat poikalapset.

      Herodes:
      Koska sinä olet ollut niin rohkea ja silitellyt minun kultaista kruunuani, tahdon minä palkita sinut kullalla ja hopialla ja antaa sinulle yhen verisen todistuksen miekkani kärjestä.

    • Sitä kanss ihmetelly KUN samaa miettiny mitä kirjoittaja tulee jännä vaalikevät sanokaa mun sanoneen ANTTI vielä vapisee sanon minä

    • Halla-aho ei puhu höpöjä, kuten Suomen esimerkistä ilmastonmuutoksessa. Suomen ei pidä tehdä tyhmyyksiä siinäkään asiassa. Suomalaisten täytyy tehdä päätöksiä, joista on hyötyä suomalaisille. Antakaa kiinalaisten tehdä aloitukset.
      Kuunnelkaa tarkkaan, mitä Halla-aho sanoo.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      22
      2371
    2. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      52
      2267
    3. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      106
      2260
    4. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1527
    5. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      238
      1522
    6. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      30
      1456
    7. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      36
      1412
    8. Mitä uskot sinun

      Ja kaivattusi välillä tulevan tapahtumaan lähiaikoina
      Ikävä
      95
      1171
    9. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      28
      1160
    10. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      20
      1136
    Aihe