Aurauksen taso

aramus

Harmikseni joudun toteamaan miten auraus täällä radan itä puolella hoidetaan, eli tosi huonosti. Isot penkat liittymässä,,, ja muutenkin kauhea kiire yrittäjällä/rengillä.
Ei jouda jälkiään katsomaan,,,oletan ,että auraus on ulkoistettu? kunnan hoitamana ei ollut
samanlaista ongelmaa, oli leveästi aurattu, liittymät puhtaat:)

6

125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hyvinhöylää

      Paljon riippuu tiemestarista. Paikkakunnan paras mestarsmies hoitaa urat kuntoon antaumuksella ja varmoin ottein. Tyytyväisyys työn jälkeen on kiitetettävää luokkaa. Naapuripitäjissä taidonnäytteet taitaa herättää vähän kateuttakin. Teikkejä on kaatunut pitkän matkaa yli tuhannen, mutta silti kukaan ei ole tullut valittaman huonoista suorituksista tai kesken jääneistä hommista.

      • HöylätenUraAukeaa

        Olen samaa mieltä. Hyvä jälki tulee kun höylää uraa auki kokenein ja varmoin ottein!


      • Matala-alustainenU-auto

        Valitus on aiheellinen. Radan itäpuolen alue on huonommin aurattu, jos vertaa sitä kartano-alueen tienhoidon tasoon.


      • Paljon.puhetta

        Paljon riippuu tiemestarista. Millainen on höylän terä ja terän jälki. Paikkakunnan vetoauto vetää ja kipinät sinkoilevat. Voi veljet mikä kipäsuihku.


    • Timppavaan

      Nyt on hoidettu hyvin auruut.Vaikka tilanne oli vaikea.

    • aramus

      Tosiaan nyt on kunnolla aurattu, toivottavasti jatkossakin. Ja tarkoitan todellakin lumen aurausta;)

      Ihmeiden aika ei ole näköjään ohi. Kiitos.

    Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      176
      5027
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      15
      1670
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1605
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      122
      1470
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1353
    6. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      49
      1080
    7. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      96
      1074
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      297
      942
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      190
      915
    10. Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!

      Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö
      Suomalaiset julkkikset
      7
      760
    Aihe