Ei tahdo jaksaa tätä jyystämistä en tule millään masentaa mujata on ihan naatteja kun meikä hakkaa eestä ja takaa ja lopuksi väsyy itsekkin. Mitä tehdä.
kysyy epätoivon reunalla oleva
Väsyy jyystämiseen
5
175
Vastaukset
- slowPenetrator
Muutama pikku vinkki:
Sooloseksissä tahtoo olla ote aika tiukka ja tahti kiivas, sellainen vie ainakin tuntumaa vähemmäksi. Eli jos runkkailet, vältä sitä joitakin päiviä ennen kuin on seksiä -> herkkyys palautuu. Parin viikon tauko ennen seksiä ja laukeat jo hyvinkin pian liukkaille päästyäsi.
Moni mies kuvittelee, että nopealla panemisella saa helpommin, itse olen havainnut että varsinkin alusta saakka aloitettu kiivas "tikkaaminen" vie tuntumaa ja alkaa pian tuntua "kuin tulpatonta mopoa panisi". Kokeilepa aloittaa hitaasti ja ala kiihdyttää tahtia vasta kun alkaa tuntua "todella herkältä" hepin päässä. Ainakin itsellä toimii satavarmasti hitaasti sisään ja nopeasti ulos tyyppinen..
Pidennä esileikkiä, hyväile vaikka naiselle orkku sormin/suulla! Sen jälkeen pillukin on hiukan eri tuntuinen, kun on vielä paikat orkun jäljiltä turpeana. Naisen tyydytyksen aikana on aika heikkoa yrittää olla itsekin kiihottumatta ja se lisää tuntoherkkyyttä plus olet valmiimpi laukeamaan. Monesti myös tulee ennen yhdyntää kiusoiteltua naista kalulla liu'uttelemalla pitkin vakoa ja välillä myös peppuaukon tuntumassa.
Joissakin asennoissa on mahdollista myös "kiristää" naisen pillua miehen toimesta tai saada nainen mukaan naimiseen kiihkeämmin. Esim takaapäin naidessa tai lusikassa takana, kannikoista kevyesti kiinni yhdellä kädellä "poikittain" ja vedät kannikoita hieman yhteen, kiristää pillua kummasti! Tai sitten viet sormen naisen vaolle, liukastusta löytyy kyllä jos nainen on kiihottunut.. Pidät sormea melkein paikallaan, mutta samalla painat sormen vartta klitalle, naimisen tahtiin nainen sitten liikkuu tai halutessaan liikuttaa itseään sormea vasten, saa lisäkiihoketta ja alkaa pillun sisälläkin tapahtua supistelua, jännittymistä.
Joskus saavuttaa kiihottuneemman olotilan myös vaikkapa pornoa katsomalla hieman ennen kuin tiedät pääseväsi naimaan, kännykästä hetken seuraat ja olet takuulla valmiimpi laukeamaan kun alatte naimaan (tämä tietysti pitää tehdä niin, ettei nainen sitä tajua, ettei hänellä mene fiilikset).
Joskus saattaa kiivaammassa panemisessa loppua luontainen liukaste, jolloin on hyvä olla liukkaria (tuntuma parempi ja ei hierry kummallakaan "paikat puhki").
Jospa näistä olisi sulle apua ja iloa?- apuaah
kiitos asialliseta vastauksesta
- Anonyymi
Voi hitto.. sinunlaisesi mies olisi mulle niin unelma sängyssä. Paitsi että mulla ei kyllä liukasteet lopu kesken, ja pornoa voitaisiin katsella mun puolesta välillä yhdessäkin; ei mene fiilikset :)
N34
- runkari
lopeta runkkaus tai pidä nainnin taukoa joku päivä....
- Anonyymi
Hyviä ohjeita jo tulikin tuossa yllä ja voin vahvistaa, että runkkailun lopettaminen auttaa kummasti, kun päästelee ainoastaan naiseen. Olen itsekin jo lähes 60v, joten täytyy säästellä kullia tositoimiin, Näin säilyy herkkyys ja spermaa ehtii kehittyä kunnollinen määrä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa
Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.1435197Yksi kuoli kolarissa Outokummussa
-toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei864498Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon
Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka504250Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen
Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti73973Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta
Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j123761Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista
Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden403643Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA
, ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle313605Perussuomalaisiin minä luotan
Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.553353Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut
Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan12383- 1892265