Aattelin vaan laittaa tällasen topicin, kun ei tällasta oo pitkään aikaan ollut.
SUMUVALOT
Apina
8738
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Minulta kerran keulalla hajosi toinen. Mutta syynä ei ollut apina vaan jänis! Päätyi pataan, maukasta oli.
Herää kysymys mitä meillä ennen oli kun ei ollut sumuvaloja.
kun monella näkyy keliolosuhteista riippumatta oleva etusumarit päälä. (Siis uusissa ja uudehkoissa autoissa jotka on puskuriin upotettuna.) Niin monessako autossa ne sumuvalot kytkeytyy pääle VAHINGOSSA kun laittaa (ja pitääkö eriksensä laittaa) ajovalot pääle.???
jos vaikka edellisellä ajokerralla ois sumuvalot ollu päälä ja sammuttanu auton.
Itsellä mondeo 03 ja on ajovaloautomatiikka (eli lyhyet palaa kun auto käy) ja
sumarit ei voi mennä vahingossa päälle...
kuinka teidä autos???
galluppia kiitos!!!
Pösös o sellaset sumarit, et net kyl voi jäädä päälle.
Ohitin tuossa illalla yhden farkku-Ave- tontun joka körötteli Espoossa Turunväylää parkit ja sumarit päällä. Faktaa on että vähintään 50% sumareita turhaan polttavista ajavat uusilla korolloilla tai avensiksilla.
pitää kääntää ja nostaa. eka napsusta syttyy keulaan, toisesta perään. onko japseissa tullu sumarit vakioks, siks kai ne niitä käyttää
Eilen tuli laitettua ekaan kertaan, varmaan vuoteen sumuvalot. Satoi vettä niin rankasti että pyyhkiät alkoivat olla ajonopeuden pullon kaula.
Monella kanssa-autoilijalla oli hätävilkut päällä! Eivät ole jenkit tainneet kuullakaan sumuvaloista :-)
Taitaa olla nimimerkki miestä myöten.
En nyt tarkoita pelkästään tätä topiccia...