Toivottavasti

Jokohan tämä hiljaisuus päättyisi ja saisin vastaukseni. On ollut raskas vuosi.
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Nettipalstalla odottele mitään vastauksia.

Äänestä

Tulet saamaan montakin vastausta, niistä vain valitset mieluisimman.

Äänestä
  • En tarkoita palstavastauksia. Ihan sähköpostia odotan.

    Äänestä

  • odottaja kirjoitti:

    En tarkoita palstavastauksia. Ihan sähköpostia odotan.

    Kerro vain mihin haluat vastauksen niin saat vastauksesi.

    Äänestä

  • kysyihmeessä kirjoitti:

    Kerro vain mihin haluat vastauksen niin saat vastauksesi.

    Olen kysynyt jo häneltä. Nyt vain toivon ja odotan, että saisin ymmärtää kaiken tapahtuneen hänen näkökulmastaan.

    Äänestä

Toivottavasti saat ja tulanteesi auki. Mikään ei ole kuluttavampaa kuin epäselvä tilanne.Mä sain itseltäni juuri vastauksen kysymykseen "sulkisko palstan eikä avais sitä enää?" Vastasin itse itselleni "kyllä, tee niin". Jään esittelemään kysymyksiä ja odottelemaan vastauksia noin suorasti ihmiselle itselleen. Tykkään keskustella ihmisen itsensä kanssa.

Äänestä
  • Haluan nin paljon puhua hänen kanssaan, mutta nyt punnitaan haluaako hän jutella mun kanssa.

    Äänestä

Vain uudelleen ja vastauksia tulemaan että saat selvyyden, en oikein edes ymmärrä jos kerran olette sähköposti - yhteyksissä ja siihen on mahdollisuus että tänne laitat mitään .

Äänestä
  • Tämä on ollut sellainen perinteinen tunteenpurkukanava.

    Olen ollut tästä tilanteesta enemmän ja vähemmän rikki jo monta kuukautta ja kesti aikansa kerätä kylliksi rohkeutta. Toivon vain, ettei hän enää jätä mua hiljaisuuteen ja solmu saataisiin auki.

    Äänestä

  • odottaja kirjoitti:

    Tämä on ollut sellainen perinteinen tunteenpurkukanava.

    Olen ollut tästä tilanteesta enemmän ja vähemmän rikki jo monta kuukautta ja kesti aikansa kerätä kylliksi rohkeutta. Toivon vain, ettei hän enää jätä mua hiljaisuuteen ja solmu saataisiin auki.

    Esto

    Viestit ei tule läpi.

    Äänestä

  • Päällä kirjoitti:

    Esto

    Viestit ei tule läpi.

    Heikkoina hetkinä olen jopa sitäkin miettinyt. Lähetin tosin viestini vahingossa toiselta tililtäni, mitä en ole mielestäni hänen kanssaan käyttänyt, joten toivon menneen läpi.

    Äänestä

Toivottavasti saat vastauksesi, aloittaja. Odottelu on niin piinaavaa. Itse odottelen vasta sitä viestiä, johon voisin vastata. Joskus on niin vaikea ymmärtää ihmistä, joka ottaa kontaktia parin rivin verran ja häviää taas pitkäksi aikaa. Jos haluaa jutella, juttelee sitten. Tunnen oloni melko typeräksi.

Äänestä

Oletko ollut viimeksi milloin yhteydessä ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


odottaja kirjoitti:

Jokohan tämä hiljaisuus päättyisi ja saisin vastaukseni. On ollut raskas vuosi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu