Venäläiset osti entisen sotilasalueen

Airiston helmestä ei opittu mitään. Nyt myytiin entinen armeijan alue Reilasta.
Pyhäranta ja Reila muuttuu pian autioksi kun
lapsiperheet muuttaa pois.
382
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Nukkuuko vai onko polustusministeri lomalla.

Äänestä

Kyllä sinne tulee kohta asukkaita. Näissä "Puuttinin karkottamissa pakolaisisa" tulee niitä ns. vihreitämiehiä ja -naisia, joidenka tehtävä on naamiotua tav.kansalaisiksi.
Esim. leipäjonoihin.

Äänestä

Pyhrannan kunnan päättäjät vaihtoon. Olisi pitänyt ymärtää mahdollisuus uusille mökki ja omakotitalo tonteille. Nyt kuntalaiset vaaditaan vastaus, ja kun se kuminkin on väärä niin päättäjät vaihtoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihmeissään kirjoitti:

Airiston helmestä ei opittu mitään. Nyt myytiin entinen armeijan alue Reilasta.
Pyhäranta ja Reila muuttuu pian autioksi kun
lapsiperheet muuttaa pois.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu