Juuri tällä hetkellä?
Mitä sinä tunnet nyt?
lakyssä
27<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Väsymystä
En ollu paikalla kysymystä luodessasi.
Viisarit vinossa.. en muista
eniten tyytyväisyyttä sekä itseeni että elämäntilanteeseeni. Kaikki on niinkuin pitääkin. :)
Kävin suihkussa ja hyvä puhdas olo. Minulla ei ole tunteita ketään kohtaan jos sitä kysyt. Ei niitä ole ollut pitkään aikaan. Kaveriasia ei ole päällimäisenä mielessä yleensä elämässäni. Taloudellinen tilanne mietityttää, pitää saada enemmän palkkaa joko vaihtamalla eri työhön tai tekemällä kahta työtä.
Keskellä valkoista, liikkumatonta maisemaa, ja juuri siltä myös tuntuu.
Vähän surullinen, mutta ei kuitenkaan.
etsivä, mutta löytämätön. kysyvä.
Epätietoisuutta.
Lopullista menetystä. Itken vaan, en selviä tästä... :(
Kaikkea enkä silti mitään.
Minulla on työ, hyvä ihmissuhde, ystäviä. Silti olen ajoittain yksinäinen, ikään kuin jotain puuttuisi, ja puuttuukin,mutta en vain oikein tiedä mitä.
Halusin joskus löytää hänet, mutta vuosien jälkeen en sitä enää odota. Silti jäi joku tyhjyys elämääni siitä lähtien.
Jotenkin keskeneräinen olo. Väsynyt,en oikein jaksa enää. Rankka elämäntilanne joka vie voimiani. Lopettelen täällä nämä kirjoittelut.Päästän irti hänestä jota en koskaan saanut oppia tuntemaan...
Helpotusta ja ikävää. Todella paljon ikävää, jos hän ei haluakkaan minua. Mies siis jonka vain haluaisin juuri sellaisena kun hän on. En tiedä mikä hänessä vetää puoleensa. miksi kännän selkäni hänelle.. tiedän enää muutama päivä ja voin elää vapaammin.. itken hiljaa
Tiedän syvällä sisimmässäni, että hän välittää minusta, mutta on itse itsensä suhteen hukassa ja siitä olen huolissani edelleen. Se on ikävää, että hänen täytyy pohjamutien kautta tajuta itse, ettei se ihminen minkä kanssa on, ole se oikea hänelle. Kyseinen ihminen ruokkii vain hänen riippuvuuttaan, ei arvosta eikä kunnioita ihmisenä.
Mistä tiedät ettei kunnioita tunnetko hänet hyvinkin?
Näin voi olla myös itsellä
Ei voi sanoa noin toisen elämästä, et sinäkään, ei sinulla ole tietoa vaan sinulla on pelkästään omat luulosi ja kuvitelmasi ja ehkä myös muunlaisia tunteita jotka vaikuttavat arvioihisi. Olet jäävi .
Ei ole mitään luuloja eikä kuvitelmia, vain todellisuus, tiedän molemmat ihmiset. Miltä sellainen teistä tuntuu, kun ihmisen arvostaminen on sitä, että ihminen kertoo suureen ääneen pitävänsä toista luuserina ja kertoo ottavansa seksiä. Itse näen, että ihminen, josta välitän on joutunut narsistin koukkuun, joka käyttää heikon itsetunnon omaavaa ihmistä hyväkseen. Ihminen, josta välitän on herkkä ja tunteellinen, mutta pilaa omaa elämäänsä ihmisen kanssa, joka ruokkii hänen riippuvuuttaan seksin ja juomisen suhteen. Ihminen, josta välitän, on itsekin myöntänyt sen, että elämä on mennyt alaspäin ja kokee jo tyhjyyden tunteita itsensä suhteen.
Surua..
Epävarmuutta?
En mitään.
Miten voi niin täysin erehtyä ihmisestä.
Miten voi muuttua niin paljon, aivan kuin eri ihmiseksi.
Sisimmässä on nyt hiljaista.
Viimeisimmästä.
Itselle valkeni kaikki toissailtana, koko todellisuus ja se on ikävää, ettei ihminen, josta olen huolissani itse tajua sitä, millaisen ihmisen kanssa on tekemisissä.
Ikävä ja kaipaus edes hetkeksi kahden kesken Ee... 3351 💕 kanssa vaikka metsän siimekseen.....
Surua ja kaipausta.
Yksinäinäisyyttä.
Olo on hieman hämmentynyt, epäuskoinen ja surullinenkin. Mietin aikooko hän oikeasti jättää minut hiljaisuuteen jo toisenkin kerran? Ja ilman että tietäisin edes syytä miksi.
Päällimmäinen tunne on se, että yksin olemiseen ei ole tulossa muutosta ainakaan ensi vuonna. Yksityiselämässä tärkeämpiä asioita hoidettavana, liittyy työelämään.
Ikävä sua😍