Uskonnonvapaus lisääntyy

Onko.uskomisen.vapautta

Facebookissa ei tosin ole uskonnonvapautta. On yhteisönormien vastaista kirjoittaa sinne mm. Raamatun opetus 1 Kor. 6:9,10. Olen kuullut, että siitä saa bannia. Mutta en ole vielä kposkaan kuullut, että joku olisi saanut bannia laittaessaan sinne juutalaisuutta vastaan oelvia Lutherin vihapuheita.
Mistähän johtuu?
Onko suomi24 foorumilla uskonnonvapaus?

3

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nykyään on niin muodikasta työntää Glunssi miehen rectumiin, että sitä ei saa lainkaan arvostella sitä asiaa..Samaten naiset ovat nyt alkaneet hieroa Glitoriksiaan yhteen sen sijaan, että nauttisivat Miehekkäästä Munasta..(esimerkiksi mun) uskovaiset eivät ole ainuita jotka homoilua katsovat pahoinvoiden..Maassamme elää miljoona Wanhan Kansan Jörmypäätä, jota eivär kirkoissa ja kappeleissa käy, eivätkä uskonasioista puhuapukahda mutta homoilua ne ällöävät.. Miehekkäämpää on vetää koskenkorvalla itsensä nahkurin orsille kuin viettää elämänsä juosten nahkahousujen perässä..

    • Mitä.tarkoitat

      Miten se vapaus lisääntyy? Onko rajoitusten lisääminen uskonnonvapauden lisääntymistä jollekin lahkolle?

    • Kenellä.on.vapaus.uskoa

      Eikö aloittaja osaa enää vastata? Sinulle tehtiin kysymys.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      11
      2714
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      109
      2560
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      177
      2410
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      151
      2049
    5. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      124
      1644
    6. Kristityt kastoiva alunperin upottamalla - upotuskaste annettiin vain uskoon tulleille aikuisille

      Raamatussa on käännösvirhe. Kaste tulisi olla upottaa veteen, jota kreikan sana baptizo tarkoittaa. Aluseurakunta kast
      Kaste
      458
      1099
    7. Nyt mä vihaan sua kyllä

      Jos sä oot oikeasti tämä takana! En ois ikinä susta uskonut! 😠☹️
      Ikävä
      82
      832
    8. Mitä tekisit ensimmäiseksi??

      Jos hänet näkisit kahden kesken!!
      Ikävä
      45
      777
    9. Kievarin pöydät

      Minkä helvetin takia kievarissa on laitettu pöytä laulajan taakse. Siellä huutavat nuoret niin että et omaa ääntäsi kuul
      Suomussalmi
      15
      722
    10. Muslimiyhteisö jyrähti - Kova vaatimus Orpolle ILtalehti

      Eiköhän se ala olla aika pistää stoppi noille muslimien vaatimuksille Suomessa ? Ei Suomessa ole pakko oll
      Maailman menoa
      151
      713
    Aihe