Suutelun tuntuminen?

30-3muikku

Pitäisikö tulla tietynlainen olo kun suutelee ensimmäistä kertaa henkilöä kehen ihastunut/rakastunut? Tai ei tarvitse olla eka kerta välttämättä.
Vai tuleeko toisilla pikku viiveellä se semmoinen olo että on perhosia vatsassa ja sydän lyö normaalia tiheämmin? Itselläni ei tullut suuteluhetkellä vaan sitten kun oltiin erkaannuttu ja vielä seuraavana päivänä. Tai oikeastaan joka kerta kun ajattelee sitä tilannetta.
Vai onko se vain tabu että tulee se tietty ihana tunne kun suutelee ns. sitä oikeaa?
Olen noin 30 ja suudellut elämässäni 3 miestä. Ekan kanssa kouluikäisenä oli se pieni ekan kerran jännitys, sitä en muistaakseni miettinyt jälkeenpäin, enkä ollut tohkeissani. Hänen kanssaan oltiin yhdessä n 1kk.
Toisen kanssa yhdessä useampi vuosi. Ei hänenkään kanssa suuteloinnissa tuntunut miltään. Ja kerran mietinkin siinä kun sylkeä vaihdettiin että miksi ei tunnu koskaan miltään vaikka välitän hänestä.

3 mies ketä ajattelin, ketä kohtaan tunsin kovaa ikävää, läheisyyden tarvetta muutaman vuoden ajan ennen kuin kerroin että olen rakastunut häneen ja siinä kun suukoteltiin niin tosiaan se ihanuuden tunne tuli sitten myöhemmin illalla. Tämän kolmannen miehen kanssa siis ero 2 aikaisempaan, että tunne tulee kuitenkin, mutta vain vähän jälkijunassa.

Olen jokseenkin romanttinen, intohimoinen, realisti, järkiajattelija. Rakkaus on yksi minulle tärkeimpiä asioita.

Pitkä teksti?😅
Onko muilla minkälaisia tuntemuksia suutelusta?

4

264

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Haaveilija1

      Voiku pääsis suutelemaa jotaki ihanaa naista joku päivä.

    • Tisuli86

      Ei ketään kiinnosta! 😊

      • 30-3muikku

        Höpö höpö😃
        Kai joitain🤔😉
        Ei varmasti kaikkia🤨


      • Tisuli86
        30-3muikku kirjoitti:

        Höpö höpö😃
        Kai joitain🤔😉
        Ei varmasti kaikkia🤨

        Joo, vitsi se oli 😊


    Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahdus ilahduttaa

      Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.
      Maailman menoa
      216
      4907
    2. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      29
      4060
    3. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      238
      3872
    4. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      135
      3087
    5. Pitkän päivän ilta

      Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel
      Ikävä
      159
      3063
    6. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      64
      2960
    7. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      16
      2721
    8. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      67
      2605
    9. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      96
      2389
    10. En selvinnyt ilman naarmuja

      Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa
      Ikävä
      13
      2165
    Aihe