On tämä sähkö niin sää varmaa että voi kele.
Sähköä ei tuu
2
2121
Vastaukset
- kukkumatti
Juupajoella Elenia teki sää epävarmaa verkkoa, halavalla silmänlumeeksi. Jos esim.Kytökorven muuntoasemalta kaivetaan pellolle 2km ja 10km loppuhännät Hirvinkulmille jää ilmajohtojen varaan, niin koko linja pimenee jos Loikkomäessä kaatuu ikihonka lankoihin. Samalla hetkellä potkaisee Kytökorven muuntoasema koko kylän maakaapeliverkon pimeeksi! Tämän asian selitti tänään Elenian asiakasinsinööri puhelimitse, joten siihen on uskottava. Kyllä asiakas maksaa, on kuulemma tohtorit ja muut korkeasti koulutetut asian suunnitelleet.
- mkkk
Sama olisko koko kylällä sähköö vai ei, kuoleva kylä muutenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk1956711SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit1943446Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti263209"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1652150Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re401727SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?851687Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä
Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.1161414Martina Aitolehti pistää luun kurkkuun Erikoisjoukot-kouluttajalle - Ei usko tätä!
Martina Aitolehti on persoona, joka herättää monessa tunteita. Hänen yksityiselämänsä on noussut kohuotsikoihin mm. eläm141046- 114918
Riiko Sakkinen läväyttää totuuden - Tästä syystä keskeytti Farmi-kuvaukset
Riikon toiminta hämmensi... Kuvataiteilija teki yllättävän päätöksen ja halusi lopettaa Farmi Suomi -leikin kesken. Rii16905