Olin polvillani ja noustessani ylös ihmettelin miksi oikean jalan päkiän kohdalla tuntui kuin olisi sinitarraa liimautunut sukkaani. Otin sukan jalasta pois ja huomasin, että meni ihan siniseksi.
Olisko verisuoni katkennut ? ja kävellessäni seuraavana päivänä niin ukkovarpaan ja sen vieressä olevan varpaan välissä etupuolella oli mustelma?
Nyt olen hoitanut geeleillä ja hieronnut ja sinisyys on poissa mutta päkiä on isontunut. Päkiää ei koske ja ei ole kipuja mutta huomaan, että ei varmaankaan parantu ihan itsestään.
Oikeaa jalkaa kylmää jotenkin enempi kuin vasenta kun sisällä ilman sukkia olen. Aamulla nilkat kipeät mutta siinä n. 1/2 h niin alkaa olla ok.
Voisiko olla nivelreuma alkamassa ? Olen 60 v ja kilpirauhasen vajaatoiminta ollut minulla n. 6 vuotta ja sairastan pysyvästi ja rauhanen on surkastunut.
Päkiässä kuin sinitarraa
jalkojen
1
404
Vastaukset
- Myrskykalustus
Eilinen myrsky vaikuttaa kropassasi. Vahvista lumenluontivarastoasi esim. hankkimalla uusi kola ja uusi lumentyönnin. Kotimainen tuotanto paras.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku504154Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351959Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531346- 1541232
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti421024- 192992
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.229976- 80947
- 55820
Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm122815