Prepaid kortti modemissa.

Prepaid

Prepaid kortti voi hyvin laitta modemin ja käyttä sittä nettinä jos sen ensin kun sen on ostannut sen korttin laitta sen puhelimen ja otta pin koodi sittä kortista pois ja otta wifi pois puhelimesta ja kokeile toimiko netti ja koita soitta johonkin numeron ja testa toimiko se kortti.

Ja sitten se kortti pitä olla sinä puhelimessa tunti että ehti kunnolla rekisteröityä sihen verkkon muuten tule vika viesti että kortti ei ole rekisteröinnyt sihen verkkon ja joutu soitta tuken ja pyytä että ne uudellen aktivoi se korttin mutta sen jälken kun se on ollut tunnin puhelimessa sen voi laitta sihen modemin ja käyttä sittä nettiä.

Eli toi modemi ja kortti ei tarvitse olla sama operattori nykyän vaan voi esim DNA modemin laitta esim Telian kortti toi Elisa ja Telia on paras signali DNA on huonompi signali.

Eli toi netti on noin max 2 euroa vrk päivässä jos lataa 20,- puhe aika voi käyttä 2 vikkoa nettiä ja jos lataa 40,- puhe aika voi 1 kk käyttä nettiä eli se vrk maksu on rajoitettu eli tuon verran sittä nettiä voi käyttä jos tuon verran laata vaikka käyttä paljon nettiä.

Ja netistä voi laata puhe aika eli kortti ei tarvitse otta pois modemista kun laata puhe aika mutta joskus kerran joka toinen kk kortti kanatta otta pois modemista ja laitta puhelimen ja katsoa mikä verran on puhe aika ja silloin yllätty myönteisesti koska sittä saldoa mene yllätävän vähän kun 2 kk jälken katso minkä verran sittä in usein on noin 50,- euroa saldoa 2 kk jälken että sittä mene yllätävän vähän eli se on noi texti viestit ja puhelut mitä syö saldoa mutta kun käyttä nettiä saldoa mene yllätävän vähän.

1

231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nevietiinmulta

      Mulla tyhjenty prepaid tili vaikka en tehnyt puhelimella yhtikäs mitään. Rahat haihtu savuna ilmaan, tuli teksti "Rahasi ovat loppu"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6138
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5607
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2649
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2066
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1768
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      124
      1717
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1613
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1187
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      998
    Aihe