Ei sitä aina tiedä

tiedä mistä sitä on kotosin. Apinoiden planeetalta, siniseltä vai jos molekyylitasolta saturnuksen renkaalta morjestamassa kilvan

Joku vetää liikaa ja toinen liian vähän, joku jotain ja joku muuta mieltä
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

tai ei mistään kotoisin, ei mistään tulossa, ei mitään mieltä ja ei missään olemassa eikä minnekään menossa, vaan kaikkialla, kun aika on täynnä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


loputonsuo kirjoitti:

tiedä mistä sitä on kotosin. Apinoiden planeetalta, siniseltä vai jos molekyylitasolta saturnuksen renkaalta morjestamassa kilvan

Joku vetää liikaa ja toinen liian vähän, joku jotain ja joku muuta mieltä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu