Gin on paras juoma koskaan!

HänenMajesteettinsaGin

Gini on parasta mitä ihminen voi juoda. Itse pidän London Dry Gineistä. Gin&Tonic tai vaan ihan raakana. Tanqueray, Bombay Sapphire ja Beefeater kolme parasta. Ei ginin voittanutta. Change my mind! Mitä mieltä olette?

13

577

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ginittäjä

      Gini toimii khyl raakan erityisest

      Spektikko Brenkku sekotukset toimii sitäki paremmin

      bombay saphiree dokataa atm

    • Joopajoox

      Juoppojen juomia....kunnon Ginissä on hieman eri etiketit.

      Spektikko ei jaksa olla hiljaa, vaikka ei mistään mitään tajua. Pönttö ei vain tajunnut aikoinaan mitä brenkku oikeasti tarkoittaa ja jatkaa nyt samaa juttua epätoivoisesti, köyhääääää.

    • ginilover69

      gini onn vitun hyvää juon sitä joka päivä en voi ollae rossa ginistä se on niin hyväää😇😇😇😇😇😇😇😇😇😇😇😇😇😇😇😇😇😇😇😇😇😇😇😇😇😇

      • rallipysva

        Missä päin olet oppinut kirjoittamaan, ehkä olisi jatkossa parasta käyttää vain kuvakkeita tai muita merkkejä, emojit näyttävät olevan jo hallussa.


    • hitonpahaa

      Ei suomessa tarvita malaria lääkitystä;)

      • Popsa

        Eikä myöskään yhdyssanoja...


    • selvä

      giini greipillä on kieltämättä parasta mitä heltellä voi nauttia..., mutta oletteko huomannet ja panneet merkille, että altia valtion yhtiönä lantraa juomiaan . Ainakin kotimaan pullotuksista uupuu jotakin...

      • HänenMajesteettinsaGin

        No se kyllä tympäsee että Tanqueray mitä Suomeen tuuaan on laimeempaa kun mitä briteissä saa. 43,1% kun muualla 47%


      • kepulaistenjuoma
        HänenMajesteettinsaGin kirjoitti:

        No se kyllä tympäsee että Tanqueray mitä Suomeen tuuaan on laimeempaa kun mitä briteissä saa. 43,1% kun muualla 47%

        Alko tai Altia ei tuo tuotetta maahan vaan Hartwall - Alko on vain jälleenmyyjä. Perus Gin ei mitään erikoista.


    • Bossi

      Monkey 47 ja Tanqueray No. Ten on parhaita

      • 9009

        Kokeile Napueta niin yllätyt!


    • ginii
    • GinGinGin

      Olen huomannut, että ns. tosijuopot juovat giniä. Esimerkkinä velipoika, joka kuoli ajat sitten 45-vuotiaana sydämen loppumiseen, kun elimistö ei kestänyt sellaista (ginin) juonti- ja tupakointitahtia. Toisena esimerkkinä on joku vuosi sitten 41-vuotiaana kuollut ginin ystävä, jonka spesiaalidrinkki oli Silver Dry Gin:iä raakana ja apppelsiinituoremehua päälle. Katsoin vähän hitaasti tällaista makunautintoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä ikävöit?

      Tuntomerkkejä jos täällä oikeat kohtaavat❤️
      Ikävä
      96
      2149
    2. Et saa mua ikinä

      Oma vikasi. Naiselta.
      Ikävä
      129
      1398
    3. Ammuskelua taas

      Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.
      Kokkola
      23
      1360
    4. Juniorivalmennus Jokereissa..

      Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau
      Nuorten jääkiekko
      29
      1308
    5. Päivämääriä

      Minä päivämääränä näit kaivattusi viimeksi?
      Ikävä
      68
      1223
    6. Introverttinä osastolla

      Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s
      337
      1038
    7. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      965
    8. Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?

      Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?
      Ikävä
      56
      914
    9. 122
      787
    10. VIELÄKIN NAURATTAA

      Seurustelua haluais. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      82
      786
    Aihe