uusi perusturvajohtaja

euralainen65

Asiaa ymmärtämättämillekin on käynyt varmasti selväksi Kalevi Mäkipään paremmuus Euran uudeksi perusturvajohtajaksi. Ehdotetaan ja laitetaan paremmuus sijalle kuka tahansaNousee tämä Mäkipää kuin korkki pinnalle. Odotettiin käräjätuomiota, odotettiin lisää ja nyt jopa laitettiin Joku Muu ykössijalle vaan kuka se sieltä kurkistaa:Mäkipää.

8

1228

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eivoikäsittää

      Tietyt kunnanhallktuksen jäsenet on varmaan lukutaidottomia, kun maakunnan lehdet ovat kirkuneet Mäkipään johtamistaidoista, tai niiden puutteesta , viimeisen kuukauden. Eikö mitä, niin vaan Mäkipää on taas kunnanhallituksen ehdotus. Käsittämätöntä jääräpäisyyttä, tai tyhmyydestä nyt on jo kysymys.

      • rekrykorruptiot

    • Sossunsetä

      Onko Kalevi evännyt sinulta ruokalipukkeet joilla saa ostaa Salesta olutta vai mikä kiukuttaa?

    • Sossuntäti

      Sossunsetä on vissiin jäänyt pimentoon, kun toimeentulotukilipukkeet on vissiin jo toista vuotta ollut Kelan hoidossa eikä sossussa.

    • yned

      Kyllä kepu vetää vankkureita joka on turmion tie, niin valtakunnassa kun Eurassakin.

    • Sossunsetä

      Kyl eora o niin punane ku olla voi ja meno sen mukasta! Mulle aivan sama kumpi valitaan mut pehkulekat kattoo viärest ku sorvarit sanelee! Kyl näi o!

    • ryhmäkuri

      Suljetulla lippuäänestyksellä mäkipää läpi,euralaista avointa kunnallispolitiikkaa.

      • Psyko

        Sipilästähän tässä on puhe eikä mäkipäästä. Sipilä on vaarallinen mies suomen politiikassa, siis ei yksityishenkilönä, vaan sen yhteisön edustajana mitä hän edustaa, eikä ole kyse lessuista. Kyse


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      244
      4288
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      120
      2744
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2502
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      85
      1529
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1476
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1199
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1117
    8. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      986
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      983
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      173
      965
    Aihe