Mediaa seuraamalla ja eduskunnan istuntoja seuraamalla meillä näyttää olevan tärkeysjärjestyksessä kolme vähemmistöä. Suomenruotsalaiset, saamelaiset ja romanit. Karjalaisia ei mainita missään. Karjalaiset menettivät maansa, omaisuutensa ja usea läheisensä eli henkensä. Karjalaisten perinne on hukattu.
Suomen vähemmistöt!
5
51
Vastaukset
- eumääräärahanvoimalla
Nyt hukataan lisäksi Suomen rahat veroparatiiseihin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/201711012200500155 RKP ja Kokoomus jakavat pakolaisbusineksella vaeronmaksajilta nyhdetyt rahat!
- Todellinen_vähemmistö
Meitä Turun murretta puhuvia vasenkätisiä yksisilmäisiä kottikärryn omistajia on myös vähän.
- Huomautus
Perusnuori kirjoitti:
Hyvä! Et sitten pääse Pendoliinoon!
No jo on järjetön persun perusmölähdys!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️622150Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381803Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1711410Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣211404Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬211044Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.70995Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä84949Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost132874En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9872- 70838