Sillä tälläinen isänmaallisuus uhkaa loppua, jos persut eivät pääse hallitukseen!
https://yle.fi/uutiset/3-10520566
https://yle.fi/uutiset/3-10520566
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Vain lapset pelkäävät mörköjä.
Persujen pelko on nyt kova!
Hakkarainenkin on viime aikoina tärissyt ja puhellut sekavia. Onkohan Teukka yrittänyt karkottaa pelkojaan taas runsaalla alkoholi kuurilla.
Lii Andesson on vetänyt perseet olalle ja tärisee on nelivetopäällä ilmeisesti syy on persujen suuren kannatuksen, Vasemmisto ei saa kannatusta nousemaan ja sekös persuja naurattaa hhh.
Kuka hullu enää äänestää vihervasemmistoa?
Kommunismi on fasismiin rinnastettava väkivaltainen aate. Suomessa kommunisteja on Vasemmistoliitossa ja Vihreissä sekä jonkin verran demareissa.
Ja Sebbe on niin ihku!!!!
Vasemmistoliitostakin on nyt tullut vaaleanpunainen tyttöpuolue.
Logokin on pinkki kana, hehehehehehe..
Kilpailevat nyt Feministisen puolueen kanssa samoista äänestäjistä.
Lopettakaas nyt pikku vasuri-tytöt tuo persujen arvostelu ja keskittykää vaikka kuukautissuojien ominaisuuksista valittamiseen!
Onko Halla-ahon kuukautissuojat siis taas pettäneet?
Suomen Kansa Ensin.. joutuu vaalien jälkeen kutsumaan monia puolueita, ehkä perussuomalaisiakin hallitus neuvotteluihin.. snrf
Lopulta vuosikymmenten odotusten jölkeen järki on lopulta saavuttanut Oulun seudun. Kepulisti Sipilän seireeninkutsut mamuille on kuultu ja seuraukset karvaasti koettu. Kepulisti Sililän aika on ohi.
Kempeleestä lähti vokki heti kun vähän sattui ns. lähikontaktiin mutta muuten lestan mamujeesustelu jatkuu kuin ennenkin
Älkää persut turhaan pelätkö, talven jälkeen tulee kesä.
Vasurille ei kesää tulee koskaan, hehehehehehe
keväällä persuparin lempikin roihahtaa.. suolessa vaan mälli yhtä turha ,kuin nunnalla nännit.
Vasurillako taas lempi roihahti persuja kohtaan, hyh hyh vasuria.
Sebastian on tyypillinen persu ... siis alla kontallaan ... heh hehheheeh
Vihervasemmisto ja erityisesti RKP:läiset ovat pissineet vaippoihinsa, kun persujen kannatus on jyrkäddä nousussa. Onneksi ihmiset eivät enää usko median valheisiin, vaan vaativat oikeita uutisia. Mikäli viimeaikaiset kielteiset uutiset korreloituvat persujen kannatuksen nousuna, on monen vihervasemmisto suvakin syytä katsoa peiliin.
Joko "persunuorellakin" on kainalossa tumma ulkomaantuliainen kuten Sebbellä?
Venäläiset naiset ovat maailman kauneimpia. Eivätkä he ole ilmastonmuutoksen puolesta kamppailevia feministejä, vaan oikeita naisia.
Minusta Sebben (ja sinun) rakkaat eivät edes näytä naiselta! Mutta minä en olekkaan persu!
tämä persuti tynkkysen morsmaikki, onkohan pyrkimässä eduskuntaan persuje listalla . .trsk.
jokohan persulla ryppyreikä töräjää väljyyttään.
Vasureilla taas kova pelko, kun Suomen kansa unohtaa heidät!!!
Kyllä me oikeakätisetkin inhoamme persuja!
Tarkoitit varmaan, että valeoppositio Persut pelkää SKE:n nousua.
https://pt-media.org/2019/01/05/sken-afterworkiin-sivullisten-hyokkays/
Mamurakkaus on levinnyt persuihin kuin kulovalkea!
..ja perussuomalaiset eivät muka ole suvaitsevaisia.. suvaitsevuutta kauneimmillaan. ; 9)
Koskahan Sebben rakas lähtee Ouluun raiskaamaan pikkutyttöjä?
Heti kun persujen gallup-tulos sitä vaatii ...