Hei kaikki. 12-vuotta takana aikuisiän aknea, kaikki mahdollinen kokeiltu ruokavalioista, voiteisiin ja kuureihin yms. Välistä on parantunut vähäsen mutta palannut aina.
Sain aknen viimein loppumaan kun käytin apteekistä ostettua A-vitamiiniseerumia V10 ihonhoitoon, joka sisälsi jotain kevyempää Retinolia. Pullo maksoin n. 50e ja olen käyttänyt sitä aamuin illoin voiteen alla. Olen 32-vuotias mies.
Ajattelin jakaa tarinani, jos täällä jotain kanssaeläjiä ketkä eivät yllämainittua hoitomuotoa ole vielä testanneet - ihoni nykyään ihan huippukunnossa, kuin taikaiskusta. :)
Tsemppiä kaikille ongelman kanssa taistelemiseen!
12-vuotta aknea selätetty apteekin tuotteella
akneparantui
2
142
Vastaukset
- 63mieli
Tervehdys olen yksityinen lluontais/ henkinen parantaja. Vastaaviin akneasioihin on hyvä alkaa puhdistaa maksa. ja siihen lisäksi alkaa syödä juureksia ja salaatteja etc. . noilla aineilla joita myydään hoidetaan vain pintaa. Ph taso onsuurella osalla myös pielessä joten keho ylläpitää bakteereille ja tulehduksille pohjaa yllä. jos haluatte hoitoa. soita 044 943 66 47.
- xxxxxxx
Hei, olen lukenut retinolista ennenkin, että auttaa akneen. Kauanko käytit että tuloksia alkoi näkyä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 20914410
Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m172148Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?381783Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes941176- 1171133
- 221080
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30862Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit
Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t80688Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex80683- 64663